Ücretsiz ve Sertifikalı Online Eğitimler


Online Eğitimler
Online Eğitimler

Online eğitimler artık gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Günümüzde bulunduğumuz mekandan internet üzerinden eğitimler alabilir hale geldik. Sizlere ücretsiz olarak verilen eğitimlerin sonunda sertifika alabileceğiniz en iyi online eğitim sitelerini sıraladık.

Online eğitimler ikiye ayrılır. Bunlardan birisi video eğitimleri, diğeri ise canlı uzaktan eğitimler. Video eğitimi, aldığınız eğitimi bir video ve ders notlarıyla ilerletebileceğiniz eğitim yöntemidir. Canlı uzaktan eğitim ise eğitmen ve öğrencinin aynı anda interaktif şekilde sitede bulunduğu ve canlı akışın olduğu eğitim yöntemidir.

  1. AKADEMA (Anadolu Üniversitesi): Yaşamboyu öğrenme odaklı bir üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi, dileyen herkese nitelikli öğrenme imkanı sunuyor. Yabancı dil eğitimi, Güzel Sanatlar, Sağlık, Kişisel Gelişim, Sosyal Bilimler, Yönetim ve Ekonomi gibi kategorilerde ücretsiz eğitimler alabilirsiniz.
  2. İstanbul İşletme Enstitüsü: Yeni bakış açıları kazanmak, mesleki becerilerini geliştirmek ve belirli bir alanda uzmanlaşmak isteyenler için oluşturulmuş uzaktan ve örgün eğitim sunan kuruluştur. Alanında ilgili eğitmenler ile işletme ve kişisel gelişim üzerine canlı interaktif eğitimleri ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz.
  3. Bilgeİş (ODTÜ METU): Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin desteği ile hayata geçirilen Bilgeİş projesi, 100 adet çevrim içi dersi ücretsiz olarak sağlamaktadır. Bu siteden web ve tasarım, programlama, mobil uygulamai ofis programları gibi dersleri online alabilirsiniz.
  4. Dijital Atölye (Google): Dijital dünyada işinize yarayacak beceriler edinmek için google, dijital pazarlama, Sosyal Medya Uzmanlığı, SEO gibi eğitimleri ücretsiz olarak veriyor. Dersleri tamamladığınızda Google logolu bir belgeye sahip olabiliyorsunuz.
  5. Global Enstitü: Ücretsiz sertifikalı interaktif eğitim programlarını düzenleyen bir sistemdir. Katılımcılara aldıkları uzaktan eğitim sonunda, katıldığı eğitimleri ispatlayabilmesi için ücretsiz sertifika sağlar. Katılımcılar, dilerse ücretsiz online sertifikasına ulaşabilir, dilerse de ismine düzenlenmiş, Türkçe – İngilizce ve ıslak imzalı olarak sertifikalarını basım maaliyeti+kargo ücretici ile alabilir. Eğitim koçluğu, Sekreterlik, Franchising, Reklamcılık, E-ticaret, Yazarlık, Fotoğrafçılık, Hijyen ve İş Hjyeni, Makyaj gibi daha birçok konuda ücretsiz eğitimler almanız mümkün.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
13
Beğen
Mutlu Mutlu
7
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim