Tüm Zamanların En İyi Çocuk Filmleri

4 dk okuma süresi


3
25 Paylaşım, 3 puan

Hemen hemen her dönemde sinema dünyasına çocuklar için yeni eserler gösterime girmektedir. Genellikle birbirinden eğlenceli animasyonlar öne çıkmakta. Bu tür filmler her ne kadar çocuklara yönelik çekilse de yetişkinler tarafından da takip edilmekte. Bizde sizler için ailecek keyifle ve çocuğunuzla birlikte izleyebileceğiniz tüm zamanların en iyi çocuk filmleri listesini hazırladık… İyi seyirler!

1. Tavşan Peter

Tüm Zamanların En İyi Çocuk Filmleri

Kahramanımız Tavşan Peter ve arkadaşı, boş bir kır evini sahiplenmişlerdir. Eve yerleşen arkadaşları istedikleri gibi özgürce kafalarına göre yaşayıp, sakin bir yaşam sürmektedir. Gerçek şu ki bu durum, yüzü bir türlü gülmeyen Bay McGregor’un ortaya çıkmasıyla değişir. Yok etmek için gelmiş olan Bay McGregor ile sevimli kahramanlarımız arasında büyük bir anlaşmazlık baş gösterir. Tamda bu aşamada işin içine hayvan sever Bea dahil olacaktır.

2. Coco

Tüm Zamanların En İyi Çocuk Filmleri

Coco, 12 yaşındaki Miguel’in ölüler diyarındaki serüvenini anlatıyor. Miguel’in en büyük hayranı bir zamanlar efsane olan Meksikalı gitarist Ernesto De La Cruz’dur. Fakat Cruz çoktan bu dünyadan göçmüştür ve Miguel’in onunla tanışma şansı hiç yoktur. Her gün onun şarkılarını bayılarak dinleyen Miguel, bir gün onun gitarıyla karşılaşır. Fakat gitarı çalmasıyla kendini birdenbire ölüler diyarında bulur. Buradan çıkışı arayan Miguel, işgüzar Hector’la karşılaşır ve beraber Miguel’in aile tarihinin arkasındaki asıl gerçeği keşfetmek üzere inanılmaz bir yolculuğa çıkar.

3. Moana

Tüm Zamanların En İyi Çocuk Filmleri

Moana Antik Polonezya’da hayat süren bir kabile şefinin cesur kızıdır. Güçlü ve korku nedir bilmeyen Moana doğanın içinde büyümüştür ve etrafındaki herkese neşe saçan bir kızdır. Fakat yarı Tanrı Mauri tarafından yapılan korkunç lanet onun yaşadığı yere kadar ulaşır. Mau tanrıça Te Whiti’nin kalbini çalmasıyla onu bir hayli öfkelendirmiş. Balıkçılar balık tutamaz duruma gelmiş, ekinler daha yetişmeden solar hale gelmiştir. Fakat Moana, bu duruma bir çare bulmakta kararlıdır. Pasifik’ten çıkan genç kızın amacı laneti sonlandırmak için yarı tanrıyı bulmak ve ona elinden aldığı şeyi iade ettirmektir.

4. Patron Bebek

Tüm Zamanların En İyi Çocuk Filmleri

7 yaşında bir çocuk olan Patron bebek, en büyük hayallerinden biride köpek sahibi olmaktır. Fakat bir gün bu hayali, annesi ve babasının küçük bir bebeği evlat edinmesiyle ne yazık ki son bulmuştur. İşin ilginç yanı şudur ki: bu bebek sürekli takım elbise giyip, anne ve baba etrafta yokken akıcı bir aksanla konuşmaktadır. İlk zamanlar ailenin bütün ilgisini üstüne çeken bu bebekle anlaşamayan Tim, hiç anlaşamamaktadır. Fakat ilerleyen zamanlarda bir orta yol bulup, aralarındaki buzları eritecekler. Aslında bir ajan olan bu küçük bebeğin çözmesi gereken mühim bir mesele vardır; Puppy Cop. Amacı yönetim kurulu başkanının acımasızca planladığı komplo teorilerine çomak sokmak. Kahramanlarımız bu durumda istemeseler de iş birliği yapmak durumunda kalacaklar.

5. Lego

Legolar evreninde yaşayan Emmet, sıradan bir adamken aniden gelişen bir olayla dünyayı kurtaran bir kahraman olma şansını elde etmiştir. Legoların yaşamını sürdürdüğü dünyada zorba ve kötücül bir lego tarafından tehdit edilmekte ve parçalara ayrılmaktadır. Bu yıkımı durduracak kişi Mater Builder ile Emmet karıştırılır. Bu yanlış anlaşılmayı durdurmak yerine kahraman olmayı seçen Emmet, dört kişilik bir ekip kurmaya karar verir. Görevleri ise parçalara ayrılan evreleri birleştirerek yapıştırmaktır.

6. Ters Yüz

Küçük bir çocuk olan Riley için hayat, babasının San Francisco’da yeni bir işe başlamasıyla baştan aşağı değişmiştir. Şimdi onu yeni bir ev, okul ve arkadaşlar beklediği için Orta-Batı’daki yaşamını geride bırakmak zorunda kalmıştır. Peki içindeki duygular ona ne söylemektedir? Riley’in zihninde yaşayan, ona günlük hayatında yol gösteren duygu ve içgüdüleri yeni başladığı hayatına alıştığı sırada gelgitler yaşamasına neden olacaktır. Neşe, Riley için hayati önem taşır ve onu hep pozitif tutmaya çalışır. Oysaki diğer duygular buna nazaran onun duygu dünyasını hayli çıkmaza götürür. Çocuk gelişim üzerine inanılmaz bir animasyon olduğu için tüm zamanların en iyi çocuk filmleri listemizdeki yerini aldı.

7. The Jungle Book

Bir erkek çocuğun ailesini kaybetmesiyle, vahşi ormanın derinliklerinde onu sahiplenen bir ayı, bir siyah panter ve bir kurt sürüsü tarafından büyütülür. Bagheera, Mowgli’ye bu süreçte kendisine rehberlik edecektir. Kurtlar tarafından yetiştirilen Mowgli, evi terk etmek durumda kalınca yaşadığı dünyayı ve kendisini keşfetmek için sorgulamalara başlayacaktır.

8. Karlar Ülkesi

Krallık, Karlar Kraliçesinin yaptığı kötü büyü sonucu sonsuza kadar sürecek olan bir kış mevsimini yaşamak zorunda kalmıştır. Krallıkta yaşayan Anna, Karlar Kraliçesi’ne ulaşıp, yapılan bu kötü büyünün ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Anna, kendi şehrinde yaşayan insanları eski düzenlerine geri döndürmeye karar verir. Masalımsı bir macera içine giren Anna’nın yol arkadaşı ise usta bir dağcı olan Kristoff’tur. Başarıya ulaşmaları için Karlar Kraliçesi’ni görüp tanışmaları gerekmektedir. Görünüşte basit bir plan olsa da, dağdaki yolculuk ilerledikçe zorlaşmaya başlayacaktır. Mitolojik yaratıklarla birlikte yolcuğunun her dönemecinde ayrı bir tehlike baş gösterir. Yolculuğun asıl zor olan kısmı ise az zamanları kaldığı gerçeğidir.

9. Ayı Paddington

Tüm Zamanların En İyi Çocuk Filmleri

Lucy teyzesi tarafından büyütülen Perulu genç bir ayı, teyzesinin emekli ayılar için yaptırdığı bir evde yaşaması sebebiyle yeni bir ev bulmayı kafaya koymuştur. Aslen İngiliz olan bu sevimli ayıcık, kendisine sığınacak bir yuva bulmak için bir geminin cankurtaran botuna binip soluğu Londra’da alır. Paddington istasyonunda kaybolup yapayalnız kalınca, şehir hayatının beklentisini karşılamadığını görecektir. Bunun sonucunda istasyonda karşılaştığı Brown ailesi ona kendi evlerinin kapılarını açar. Aile kahramanımızı öylesine benimsemiş ve aileye öyle kabul etmiştir ki; ona Paddington ismini vermişlerdir. Sevimli dostumuz tam işler düzeldi derken, kafasını türlü saçmalıklarla meşgul eden bir dondurmacıyla karşılaşarak, modern hayata karşı yabancı olduğundan başına türlü sorunlar gelecektir.

10. Çılgın Hırsız

Tüm Zamanların En İyi Çocuk Filmleri

Kafası karışık kötü niyetli olan Gru adlı kişinin en büyük hayali dünyanın uydusu olan Ay’ı ele geçirmektir. Esasında etrafı barış ve huzurla, renk renk çiçeklerle çevrili, güler yüzlü komşuluk ilişkilerinin hakim olduğu bu semtte ahengi bozan Gru’nun hırslı olmasıdır. Bu banliyöde, yaşantıyı bozma planları yapan Gru’nun hain düşünceleri vardır. Banliyönün bakımsız evinde yaşayan Gru, küçük köleleriyle beraber dünyanın dengesini değiştirerek planını uygulamaya sokar. Dünyanın uydusu olan Ay’ı ele geçirmeyi kafaya takmıştır bir kere. Margo, Edith ve Agnes, adamla karşılaştıklarında ise, derinlerde gizlenen bir ayrıntıyı fark ederler. Gru onlar için potansiyel bir baba adayıdır…

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!