Terazi Burcunun Özellikleri (Libra)


Terazi Burcu Özellikleri
Terazi Burcu Özellikleri
Yıldızınız Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder)
Grubunuz Ateş, Negatif
Burcunuzun cinsiyeti Erkek
Üstün yeteneğiniz Dengeli ve ölçülü olmak
Özelliğiniz Saygı ve zariflik
Emeliniz Olgun, düzeyli dostluk kurmak
Amacınız Zengin olmak, düzenli bir hayat. Ama paraya önem vermez. Yıldızı Venüs (Sevgi) olduğundan bolluğa kavuşabilir.
Yenmeniz gereken huyunuz Gösterişten hoşlanmak
Uğurlu gününüz Cuma
Uğurlu taşınız Opal
Uğurlu madeniniz Bakır
Uğurlu yıldızınız Sabah yıldızı (veya diğer adıyla Venüs)
Uğurlu renkleriniz Açık pembe, açık mavi, turkuaz ve mat renkler Uğurlu çiçekleriniz: Unutma beni, pembe krizantem, pembe gül
Uğurlu kokularınız Gardenya, yasemin ve orkide
Uğurlu müziğiniz Romantik eserler
Muhtemel hastalıklarınız Böbrek, üreme organları, baş ve özellikler göz hastalıkları, lumbago
Uygun olan eş İkizler ve Kova
Başarılı olacağınız meslekler Müzisyen, ressam, heykeltıraş, şair, sahne ve film artistliği, el sanatları, mimar, çiçekçi, parfümcü, konfeksiyoncu, terzi, bankacı, politikacı, hukukçu, din işleri ve mühendislik
Olumlu yönler Tamamen tarafsız, dengeli bir zihne sahip. İnce zevkli. Sanatçı yaradılışlı. Evlilikte ve ortaklıkta kusursuz. Toplumcuk ve toplu yaşamayı seven. Sevimli ve kibar. Başkalarının yeteneklerine ilham kaynağı.
Olumsuz yönler Karar almakta yeteneksiz. Zevk pesinde koşan. Başkalarını idare etme eğiliminde. Tamamen başkalarına bağımlı.

Terazi burcu özellikleri sahibi insanlar için diplomatik ve kuvvetli bir şekilde ahenk ve düzen önemlidir. Güzellik ile ilgili olan her alanda birçok bilgiye sahipsiniz. Bu yüzden güzel görünmek istersiniz. Sosyal yönlü ilişkilerde çok bilgili bir insan olup sosyal bağlantılar kurmadaki beceriniz ile tanınırsınız. Diğer insanlarla olan ilişkilerinizde diplomasi daima en ön planda olup taraf tutma gibi bir huyunuz yoktur. Meseleleri enine boyuna her yönden değerlendirirsiniz. Biraz kararsız imiş gibi gözükseniz dahi durumu analiz edebilmeniz için zamana ihtiyacınız olacaktır.

Bu burcun insanı olarak sanatsal açıdan oldukça zengin olan yönünüz ile hemen tanınırsınız. Güzel ortamlarda bulunup hoşça vakit geçirmek istiyorsunuz ve ağzınızın tadını da çok iyi biliyorsunuz. 12 burcun en dengelisi, en hoşu, en zarifi Terazi’dir. Bu burç adeleti, dengeyi, ortaklığı, evliliği, siyaseti, is birliğini temsil eder.

Onun için de siz dengeli, adil, hoş, zarif, ortaklığa, evliliğe, işbirliklerine önem veren ve türlü üstün nitelikleri yüzünden düşman edinen bir tipsiniz. Bu arada yıldızınız bu burcun bazı özelliklerini çok belirli hale koymakta ve sizin çok dikkati çeken bir tip olmanızı sağlamaktadır. Konuşması tatlı, sözleri anlamlı bir insansınız. Siz konuşurken asla bağırmaz, en derin hislerinizi bile yumuşak, hafif bir sesle anlatır ve hatta zaman zaman fısıldarsınız. Siz hisleriyle kafası arasında denge kurabilen ender tiplerdensiniz. Hemde çok adilsiniz. En küçük haksızlık sizi kırar. Bu yüzden hiç tanımadığınız insanları savunduğunuz da görülmüştür.

Siz iyiyi, güzeli, doğruyu seven, genellikle başkalarının işine karışmaktan hoşlanmayan, mantığından yararlanabilen, zarif, nazik düşünceli, iyi niyetli bir insansınız. Yıldızınız Venüs güzelliği temsil eder. Sizde her türlü güzelliğe hayran ve düşkünsünüz. Onun içinde renkler, sesler, müzik, kokular hayatınızda çok önemli bir rol oynar. Denge, fikir ve dürüstlük kadar his yönünüz de kuvvetlidir. Hayatınızda güzellikler kadar sevginin de rolü vardır. Ancak tatlı olan yumuşaklığınızın altında umulmadık, akla hayale gelmedik bir sertlik gizlidir. Buna kadife eldivenli demir yumruk da diyebiliriz.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim