Temizlik gösteriş değil, alışkanlıktır!


Temizlik gösteriş değil, alışkanlıktır!
Temizlik gösteriş değil, alışkanlıktır!

Temizlik gösteriş değil, alışkanlıktır! Peki temizlik nedir derseniz? Beden ve ruha zarar veren, onların rahat ve huzurlarını bozan pisliklerden arınmak veya kötülüklerden uzaklaşmak anlamlarına gelmektedir.

İnsan, her gün rutin olarak bulunduğu ortamlara göre kirlenmektedir. Beden temizliğinden yiyip içtiği gıdalara, giydiği elbiselerden içinde oturduğu eve kadar tüm pisliklerden temizlenmesi, sağlıklı bir hayat için şarttır.

Temiz olmak, herkesin sevdiği ve huzur duyduğu bir iştir. Hatta temiz insanlar, birbirlerini daha çok sevmektedirler. Çünkü vücudun temizlenmesi, insanın manevi kirlerinden de temizlenmesine yol açar. Sadece tembel ve pisliği huy edinen noksan ya da hayvani duygularına yenilen insanlar sevmemektedir.

Manevi pisliklerden temizlenen bir insanın, hayvani duyguları zayıflar ve güzel huyları ortaya çıkar. Oysa pislik, çeşitli hastalıklara sebep olduğu gibi insanların rahatını ve huzurunu da kaçırmaktadır.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim