Telepati Nedir? Nasıl Yapılır?

2 dk okuma süresi


9
10 Paylaşım, 9 puan

Telepati sözcüğü, eski Yunanca’daki “uzak” anlamına gelen tele ile “etkilenme, hissetme, tesir almış olma” anlamlarına gelen patheia sözcüklerinin birleştirilmesiyle ortaya çıkarılmıştır. İlk çalışmayı 1882’de Fredric Myers yapmıştır. Türkiye de ise telepati için “uzaduyum” sözcüğü kullanılmıştır. Doğu Bloğu olan ülkelerde ise bioenformasyon terimi kullanılmıştır. Telepati nedir, sorusuna daha yakından bakalım.

Yapılan araştırmalara göre, beyindeki sinir iletimi elektro-kimyasal bir olay olup, her reaksiyon kimyasal bir iletim sonucu gerçekleşir. Bu da birçok beyin dalgasının oluşumuna sebep olur. Sadece insanların değil, her türden hayvanın kendine özgü beyin dalgaları bulunmaktadır. Bu beyin dalgalarının da türe özel frekansları mevcuttur. Sürekli titreşim halindedirler. Aradaki mesafe arttıkça bu titreşimler azalıyor. Telepatide ise uzaklık yayın ve titreşimlere engel teşkil etmez.

Telepati Yoluyla İletim Gerçekten Mümkün Müdür?

Telepatik iletim, konuşmadan ya da herhangi bir mimik kullanmadan sadece beyin dalgaları ile iletişim kurmak anlamına geliyor. Yani duyu organlarımız dışında gerçekleşen ruhsal bir iletişim diyebiliriz.

Telepati “his odaklı sinyaller” ile gerçekleşmektedir. Bu sinyaller herhangi bir düşünce ortaya çıktığı zaman, radyo sinyalleri gibi etrafa yayılmaya başlamaktadır. Bu sinyaller ruhsal yollarla iletilip algılanır / anlamlandırılır. Telepatik iletişim için mesafe kavramı ortadan kalkar. Kişiyi görmeye ve onunla konuşmaya gerek yoktur.

Telepati Nasıl Yapılır?

Telepati nedir sorusunun cevabı olan düşünce nakli aslında basit bir işlemdir. Ancak yeteneğinizin ve isteğinizin olması gerekir. Birçok yöntemi bulunmakla beraber en basit yöntem olarak şunları uygulayabilirsiniz.

Öncelikle sessiz bir odaya geçerek ellerinizi önünüzde tutun. Avuç içlerinize bakarak bir süre bekleyin. Eliniz artık sizin değilmiş gibi hissedin. Bu hissi yakaladıktan sonra birkaç dakika daha bekleyin. Eliniz soğumaya başlayacaktır. Hemen ardından, ellerinize sıçrayan bir ateş imgeleyin. Bunu yaptıktan sonra ani ısı ve yanmayı hissedeceksiniz.

Ellerinizi şakaklarınıza götürün ve ardından bir kişi seçin kendinize. Onun yapmasını istediğiniz şeyi yavaşça içinizden geçirin. Onu istediğinizi yaparken imgeleyin ve bu esnada şakaklarınızın hafifçe ısındığını hissedin.

Gönderilecek olan herhangi bir düşünce veya mesajı yoğun bir hale getirip verici tarafından gönderildiğinde alıcının şuur altında bazı canlı izlenimler oluşacaktır ve bu izlenim karşınızdakinin zihnine intikal eder. İlk etap da başarısız olabilirsiniz, bu moralinizi bozmasın. Kolay gelsin!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
30
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
11
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
7
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?