Tek Mekanda Geçen En İyi 5 Sinema Filmi

1 dk okuma süresi


2
13 Paylaşım, 2 puan

Sinema filmlerinin birbirinden farklı konuları ve temaları olabiliyor. Tabii sürekli yenilenme halinde olan sinema filmlerinde de birçok şey deneniyor. Bağımsız yönetmenler, 3D animasyonlar, muhteşem efektleriyle Marvel filmleri, derin bir anlatıma sahip sanat filmleri… Sinemadaki alan ve temaları saymakla bitiremeyiz. dergiCE olarak bu hafta sizlere, sinemada farklı bir tür olan tek mekan filmlerinden bahsedeceğiz. Sizlere özel olarak hazırladığımız, tek mekanda geçen en iyi 5 sinema filmi listemiz “Akşam ne izlesek?” derdinizi ortadan kaldıracak.

1. 12 Angry Men – IMDB: 8,9

tek mekanda geçen sinema filmi

1957 yılında çekilen, Türkçesi 12 Kızgın Adam olan filmde; cinayetle suçlanan bir gençle ilgili 12 jüri üyesinin, genç adamla ilgili karar sürecini anlatıyor. Sadece bir üyenin, genç adamın suçsuzluğuna inanmasıyla başlayan süreç, olumsuz düşünen jürilerin, kişisel hayatına kadar işleniyor.

2. Dogville – IMDB: 8,0

2003 yılında gösterime giren Dogville filmi, mafyadan kaçan ve küçük bir kasabaya sığınan Grace isimli bir kadının dram dolu öyküsünü işliyor. Oldukça vurucu ve iç acıtan sahnelere ev sahipliği yapan film, çıkış yaptığı 2003 senesinde de oldukça fazla ilgi görmüştü.

3. The Man From Earth – IMDB: 7,9

tek mekanda geçen sinema filmi

2007 yılında seyircisiyle buluşan bir bilim kurgu filmi olan The Man From Eart, 14.000 yıldır dünyada yaşadığını anlatan ve ölümsüz olduğunu arkadaşlarına kanıtlamaya çalışan bir adamın öyküsüne yer veriyor. Film, tek mekanda geçmesine rağmen son derece akıcı ve heyecanlı sahneleri bünyesinde barındırıyor.

4. The Breakfast Club – IMDB: 7,9

1985 yılında seyirciyle buluşan komedi filmi The Breakfast Club, tek mekanda geçen en iyi 5 sinema filmi arasında kendine yer buluyor. Film; beş lise öğrencisinin, aldıkları ceza yüzünden cumartesi gecesini, bir kütüphanede geçirmesini konu ediniyor. Birbirinden farklı beş karakterlerin, tek bir mekandaki yaşantısı, çıktığı yıl olan 1985 yılında oldukça ilgi görmüştü.

5. Phone Booth – IMDB: 7,0

tek mekanda geçen sinema filmi

2002 yılında vizyona giren, gerilim filmi Phone Booth, keskin nişancı ve bir seri katil tarafından, telefon kulübesinde rehin tutulan bir adamın hikayesini anlatıyor. Son derece gerici sahneleri barındıran film, dramatik yapısıyla da izleyenleri kendine hayran bırakıyor.


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç