Son Zamanların Trendi: Diş ve Gülüş Estetiği

3 dk okuma süresi


7
13 Paylaşım, 7 puan

Ağız ve diş bakımı sağlık açısından çok önemli. Sağlıklı dişler başta kalp hastalığı olmak üzere kişiyi birçok hastalıktan korur. Düzenli diş fırçalamak ve hekim kontrollerini aksatmamak çok önemli. Son yıllarda ön plana çıkan diş estetiği ve gülüş tasarımı pek çok kişi tarafından tercih edilen bir yöntem. Kocaman bir gülümsemeye ve estetik açıdan güzel bir görünüme sahip olmayı herkes ister. Bembeyaz güzel görünen dişler kişinin kendine olan güveninin de artmasına etki eder. Diş tedavisi alanında son yıllarda oldukça yeni tedavi yöntemleri geliştirildi. Başarılı sonuçların elde edildiği bu yöntemlerden en çok uygulananı da gülüş tasarımı. Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz diş ve gülüş estetiği hakkında bilinmesi gerekenleri gelin daha yakından inceleyelim.

1. Korkmadan Gülümseyin

diş ve gülüş estetiği

Gülerken dişlerinizdeki problemler yüzünden gülüşünüzü gizliyorsanız ya da aynaya baktığınızda dişlerinizin şekli sizi rahatsız ediyorsa merak etmeyin bu durumun bir çaresi var; Gülüş tasarımı. Son yıllarda gelişen teknoloji ağız sağlığı açısından da önceden tedavi edilemeyen konulara da çözüm getirdi. Gülüş tasarımı da bu yöntemlerden biri. Diş, dudak ve çene yapısındaki bozuklukların düzeltilmesi aşamalarından oluşuyor. Diş etlerinin fazla görünmesi veya diş boyunun fazla uzun olması ya da diş renklerinin istenilen beyazlıkta olmaması gibi nedenlerden dolayı diş estetiği ve gülüş tasarımı tedavisi uygulanmaktadır. Hastaların isteklerine göre uygun işlemlerle diş ve gülüş estetiği yapılarak daha güzel bir gülümsemeye sahip olmak mümkün.

2. Kar Gibi Bembeyaz Dişler

diş ve gülüş estetiği

Diş estetiği ve gülüş tasarımı çoklu bir tedavi yöntemidir. Diş beyazlatma, eğer eksik diş varsa implant, dişlerde çarpıklık varsa bunun tedavisi için ortodonti işlemleri, çürüklerin tedavisi gibi farklı işlemler uygulanır. Hastanın ağız ve çene yapısına uygun olarak gerekli ölçüler alınır. Estetik beklentilerin karşılanması için doktor hastanın bu konu ile ilgili isteklerine göre bir tedavi planı hazırlar. Hastanın da onayı alındıktan sonra tedaviye başlanır. Hastanın durumuna ve isteklerine göre gerekli işlemler uygulanır. Doktorun tedavi aşamasında uyarıları dikkate alınmalı doktor bilgisi dışında internette satılan ürünler kullanılarak diş beyazlatmaya çalışmak son derece yanlış ve sağlık açısından da sorun olabilecek durumlara neden olabilir.

3. Kimler Gülüş Tasarımı Yaptırabilir?

diş ve gülüş estetiği

Hastanın yaşı, cinsiyeti, çene yapısına göre gerekli işlemler uygulanabilir. Genç hastalar da sadece estetik kaygılardan dolayı bu yöntemi uygulamak doğru olmayabilir. Bu konu ile ilgili en sağlıklı karar uzman bir diş doktoru tarafından verilebilir. Tedavi süreci hakkında hasta ve doktorun birlikte karar vermesi sağlıklı bir sonuca ulaşmayı sağlayacaktır. Yaşın ilerlemesi ile kişilerin, işlerinde oluşan sorunlar diş estetiği ile düzeltilebilir. Diş eksikliği varsa implant yapılarak bu sorun çözülebilir. Bazı durumlarda kişilerin doğuştan sahip olduğu bazı sorunlardan dolayı; dişlerdeki yapısal bozukluklar gibi durumlarda da diş estetiği tedavine ihtiyaç duyulabilir.

4. Aynalara Küsmeyin

Bembeyaz dişlere sahip olmak herkesi mutlu eder. Korkmadan dolu dolu gülümsemek herkesin hakkı. Sağlık açısından da dişlerin bakımının ihmal edilmemesi çok önemli. Aynaya baktığınızda gördüğünüz görüntü sizi memnun etmiyorsa bu durum sizi mutsuz ediyorsa diş doktorunuzdan son yılların trendi diş estetiği ve gülüş tasarımı tedavisi hakkında bilgi edinip en doğru kararı bu şekilde verebilirsiniz. Gülerken elinizle dişlerinizi kapatmaktan yorulduysanız en kısa zamanda gülüş tasarımı tedavisine başlayabilirsiniz. Tedavinin maliyeti uygulan işlemlere göre değişiklik gösterebilir.

5. Bir Günde Gülüşünüzü Geri Kazanın

Teknolojinin gelişmesiyle artık diş sağlığı konusunda da zamandan tasarruf sağlanmakta. Geçtiğimiz yıllarda uzun ve ağrılı olan işlemler artık ağrısız ve kısa zamanda tamamlanıyor. Konusunda uzman ve tecrübeli bir diş hekiminin uygulayacağı tedavi sizi sağlığınıza kavuşturacaktır. Korkmadan, içten bir gülümseme için gülüş tasarımı tedavisi en uygun seçeneklerden. Hastanın doktoruyla olan iletişimi ve güveni tedavinin daha iyi uygulanmasına olumlu yönde etki edecektir. Doktor, hastanın isteklerini göz önünde bulundurarak en doğru tedaviyi uygulamalıdır. Gülüş tasarımı tedavisi aşamasında yapılan provalarla hasta, dişlerinin ağız içinde nasıl görüneceği hakkında önceden bilgi sahibi olabilir. Tedavi tamamlandıktan sonra korkmadan ağız dolusu gülümseyebilirsiniz.


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç