Skype ile Çoklu Konferans Nasıl Yapılır?

1 dk okuma süresi


5
10 Paylaşım, 5 puan
Skype indir
Skype indir

Arkadaşlarımızla bir araya gelemediğimiz durumlarda hasret gidermek için yada yüzyüze toplantı yapmak için skype ile ücretsiz grup çağrıları yapabilirsiniz. İnternetin hızla yaygınlaşması sonucu görüntülü grup çağrısı özelliğinin cep telefonu, tablet veya bilgisayarlarda ücretsiz olarak kullanılabilmesi mümkün. Program veya uygulamayı indiriyor, üye oluyorsunuz.

İş arkadaşlarınızdan oluşan bir ekiple birlikte çalışmak istediğinizde, konferans çağrısı ve grup sohbeti yapma olanağı sunan Skype programının grup çağrısı özelliğini kullanarak 25 kişinin katılabileceği grup sohbeti veya konferansı düzenleyebilirsiniz. İster evde, ister yolda internetin olduğu her yerde iş arkadaşlarınızla görüşerek dilediğiniz anda toplantı yapabilirsiniz.

Skype kullanan 25 kişi ile ücretsiz olarak grup sohbeti yapılabiliyor. Kısaca Skype’tan Skype’a yapılan çağrılar ücretsizdir. Skype üyesi olmayıp, normal telefon numaraları ile görüşebiliyorsunuz, ancak bu hizmeti kullanmanız için premium üyeliğinizin olması gerekiyor.

Skype’ta ücretsiz olarak nasıl çağrı yapılır?

  1. Kişi listenizden çağrı yapmak istediğiniz kişiyi veya grubu bulun.
  2. Çağrı yapmak istediğiniz kişiyi ve aşağıdakilerden herhangi birisini seçin…
    • Sesli çağrı yapma: Çağrı yap düğmesini  tıklayın.
    • Görüntülü çağrı yapma: Görüntülü çağrı yap düğmesini  seçin.
    • Grup çağrısı yapma: Katılımcı eklemek için artı simgesini  (veya Android’de alt alta 3 nokta olan menü düğmesini ) ve ardından çağrı veya görüntü düğmesini seçin. Grubunuz için bir isim verebilir veya grup resmi eklemek için avatarınızı oluşturabilirsiniz.
  3. Görüşmeniz sona erdiğinde çağrıyı kapatmak için çağrıyı sonlandır  düğmesini tıklayın.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

Sadece dergiCE yazarları sağ tıklayabilir, emeğe saygı lütfen :)