Siyah Noktaları Geçiren En Etkili Yöntemler

2 dk okuma süresi


1
10 Paylaşım, 1 puan

Siyah noktaları geçiren en etkili yöntemler için fazla uzaklara gitmenize gerek yok, evinizde bu sorunla başa çıkabilirsiniz. Genellikle yağı ciltlerde görülen siyah nokta sorunu oksijen yoluyla bulaşabildiği için tüm ciltlerde kendini gösterebiliyor. Siyah noktaları geçiren en etkili yöntemler listemizde tamamen doğal yöntemlerle vereceğimiz tavsiyeler, sizi cilt problemlerinizden kurtaracak.

1. En Eski Yöntem: Kil

Siyah Noktaları Geçiren En Etkili Yöntemler

İçermiş olduğu zengin mineraller sebebiyle kil, eski çağlardan beri cilt hastalıklarını iyileştirmek için kullanılan bir yöntem. Kil maskesi, cildimizde biriken tüm kiri arındırıyor ve hava almasını sağlıyor. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırmasıyla cildi daha canlı göstermeye yarayan kil, siyah noktaları geçiren en etkili yöntemler arasında.

2. O Bir Süper Kahraman: Karbonat

Siyah Noktaları Geçiren En Etkili Yöntemler

Yemeklerden, temizliğe kadar geniş bir kullanım alanı olan karbonat, cilt için de oldukça yararlı bir bileşen. Sadece siyah noktalar için değil sivilcelerden kurtulmak için de oldukça iyi bir seçenek olan karbonat, küçük granüllü yapısı sayesinde cilt üzerinde peeling etkisi yaratıyor. Ucuzluğu ve temin kolaylığı sayesinde karbonat, cilt sağlığı ve siyah noktaları geçiren en etkili yöntemler arasında belki de en iyisi.

3. C Vitamin Etkisi: Limon Suyu

Siyah Noktaları Geçiren En Etkili Yöntemler

Limon suyu, içerdiği vitamin ve mineral ile cildinizi en doğal yoldan beslerken, sıkılaştırma konusunda da harikalar yaratıyor. Yalnız limon suyunu yaz mevsiminde dikkatli kullanmakta fayda var. Çünkü cildi beyazlaştırıp, güneşe karşı hassasiyet yaratabilir ve güneş lekelerine neden olabilir. Eğer güneş lekesi sorunu yaşıyorsanız da yazımıza mutlaka göz atın.

4. Yağ Düşmanı Yeşil Çay

Siyah Noktaları Geçiren En Etkili Yöntemler

Yeşil çay genelde diyet yapan ve kilosunu kontrol altında tutmak isteyen insanlar tarafından kullanılıyor. Sebebi ise yağ yakımını hızlandırıyor olması. Yeşil çayı cilt üzerinde kullandığınızda ise içinde barındırdığı antioksidan sayesinde cilt üzerindeki fazla yağı ortadan kaldırır ve iltihap oluşmasını engeller.

5. Şeker ile Peeling Etkisi

Siyah Noktaları Geçiren En Etkili Yöntemler

Badem yağı ile karıştıracağınız şeker; siyah noktaların olduğu yerlerde harika bir peeling etkisi yaratıyor. Ciltteki ölü hücreleri temizleyen şeker aynı zamanda yeni siyah nokta oluşumunun da önüne geçmiş oluyor.

6. Cildi Yumuşatalım: Buhar Banyosu

Buhar her ne kadar gözenekleri açmıyor olsa da cilt üzerindeki kirleri fazlasıyla yumuşatıyor. Yaklaşık 10 dakikalık bir buhar banyosu, siyah noktaları geçiren en etkili yöntemler arasında işinize yarayacak bir yol. Buhar banyosunu uyguladıktan sonra yüzünü soğuk bir suyla yıkayın ve ardından nemlendirici kreminizi sürün.

7. Cildinizde Tarçın Esintisi

Tarçının yüksek oranda anti bakteriyel etkiye sahip. Bir miktar tarçın ve limon suyunu karıştırıp yüzünüzde 5 dakika kadar bekletip, soğuk su ile yıkayın. Ardından nemlendirici sürüp, pürüzsüz cildinizin tadını çıkarabilirsiniz.

8. Tarladan Cildinize: Yulaf

Siyah Noktaları Geçiren En Etkili Yöntemler

Tahrişi azaltan özelliği, fazla yağı emen yapısı ve ölü hücreleri ciltten arındırmasıyla tam bir mucize yaratıyor Yulaf. Temiz suyla pişirdiğiniz yulafı, soğuduktan sonra cildinizde 5 dakika kadar bekletmeniz siyah noktaları ortadan kaldırmaya çok yardımcı oluyor.

9. Her Cilde Lazım: Elma Sirkesi

Elma sirkesinin içindeki asitler, ciltteki kiri ve iltihabı temizliyor. Aynı zamanda cildin pH dengeler ve böylece ciltte siyah nokta oluşumunun önüne geçiyor. Su ile karıştıracağınız sirkeyi, günlük cilt bakım rutininize gönül rahatlığı ile ekleyebilirsiniz.

10. Domates Güzeli Olun

Siyah Noktaları Geçiren En Etkili Yöntemler

Domatesin içinde yüksek oranda A ve C vitamini bulunuyor. Bu vitaminler cildimizde canlılık sağlamak adına büyük katkı sunuyor. Aynı zamanda içerdiği sitrik asit sayesinde siyah noktalarla savaşmak konusunda uzman. Sadece domatesin suyunu sıkıp, yüzünüzde 5 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!