Sihirli Bir Dokunuş: Fizyoterapistler

1 dk okuma süresi


8
8 Paylaşım, 8 puan
Sihirli Dokunuşlar
Sihirli Dokunuşlar

Sihirli Dokunuşlar… Ne de güzel medet umuyoruz değil mi bu kelimeden. Haydi hayal kuralım, gerçekten sihre sahip olabilseydik neler yapardık?

Bir kesim belki para isteyecek, başka bir kesim sağlık, diğer bir kesimse mutluluk… Herkesin ihtiyacına göre şekilleniyor istekleri, bazen hırslarına, bazense o anlık duygularına. Ama yaşadıkça hele de yaşın aldıkça anlıyorsun ki sağlık olmayınca ne paranız, ne hırsınız, ne başarınız, ne de bir başka duygu size iyi geliyor.

Bugün size bir sağlık çalışanı olarak yazacağım. Öyle ki 3 ay erken doğan Asya bebekten, hayatının son anlarını yaşayan Mehmet amcaya, beli ağrıdığı için yürüyemeyen Ayşe teyzeden, kalp ritim bozukluğu saptanan 22 yaşındaki genç basketbolcu Alper’e, felç geçirip bilinci kapandığı için ailesi tarafından terk edilen 75 yaşındaki Sinan dededen, suya atlarken denize çakılıp artık asla yürüyemeyecek olan Hasan beye, parkinson olduğunu öğrenen genç yönetici Cenk beye kadar… Hangisini yazacağımı bilmiyorum.

Hepsi hayatımın bir köşesinde farklı isim ve sıfatlarla farklı konumlarda yer alan insanlar oldular. Bu zamana kadar hepsine dokundum ben. Sihirle dokundum hayatlarına… Belki hayatları tümden değişmedi, değiştiremedim ama hep bir adım daha iyiye gittik onlarla.

İyi ki tanıdım hepsini. Bu insanlara bazen kısa süreli iyilik halleri için dokunduk bazense tedavi ettik. Evet biz fizyoterapistleriz. Sihirle dokunuyoruz herkese. Tek bir an bile olsa yüzlerindeki gülümseme için yapıyoruz bunu.

Bazen nefes oluyoruz onlara bazen ayağa kalkmak için bir el.. Bazen emekliyoruz yürüyebilmek için beraber, bazen de koşuyoruz kalbimiz hep düzenli atsın diye beraber. 4 yıl boyunca her bir hasta için, her bir birey için yeni şeyler biriktiriyoruz. Nasıl bir adım daha fazla atabiliriz diye ileriye nasıl bir nebze daha iyi hissettirebiliriz diye sizi.

Biz tüm bunları o sihirli parmaklarımızla yapıyoruz. Her bir danışanın seans sonundaki iyilik hali de, yüzündeki minicik bile olsa o tebessümde bizim en büyük ödülümüz oluyor. Sevgi ve sağlıcakla kalın!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
13
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

Sadece dergiCE yazarları sağ tıklayabilir, emeğe saygı lütfen :)