Seyahat Üzerine Özlü Sözler

3 dk okuma süresi


13
11 Paylaşım, 13 puan

Seyahat etmek adeta bir tutkudur. Bazıları bunun farkında olmasa da, bu tutkuyu pekiştirecek ilham verici 10 sözü sizinle paylaşmak istiyoruz. Bu özlü sözler, içinizdeki tutkuyu fazlasıyla ateşleyecek. Dünyaca ünlü yazar, şair ve filozoflar seyahat üzerine özlü sözler ve ilham verici cümleler kurmuşlar. Bir çok kişinin seyahat etmekle ilgili hislerine yön veren bu özlü sözler, dünyanın ne kadar küçük olduğunu ve yeni yerler keşfetmek için size cesaret verecek. Hadi başlayalım!

1. En uzun yolculuklar bile tek bir adımla başlar. (Lao Tzu)

seyahat üzerine özlü sözler

Çoğumuz alışkanlıklarımızı bırakmakta zorlanırız. Gideceğimiz ülke de ne yapacağız, ayakta kalabilecek miyiz diye düşünürüz. Oysa her şey bir adımla başlar.

2. Seyahat etmek için aldığın bir bilet, seni daha da zenginleştirebilecek tek şeydir. (Anonim)

Seyahat etmek için aldığın bir bilet, seni daha da zenginleştirebilecek tek şeydir

Şu bir gerçek ki yeni yerler görmek farklı mekanları keşfetmek, hem kişisel gelişim hem de kültürel yönden sizi zenginleştirecektir. Bu durum sizin yeniliklere açık olmanızı sağlayacaktır.

3. Çok gezen, çok bilir. (Atasözü)

seyahat üzerine özlü sözler

Deyim ve atasözleri, kim tarafından söylendiği belli olmayan ve toplum genelinde benimsenmiş özlü sözler diye tanımlayabiliriz. Bizde seyahat üzerine özlü sözler listemize meşhur atasözümüz “çok gezen, çok bilir” sözünü es geçemedik. Gezgin birisi, gittiği yerlerde yaşayarak ve uygulayarak farklı şeyler öğrendiği için genel bilgisi daha iyi olur. Bir de gitmeden önce o yer hakkında detaylı bir araştırma yaparsa, öğrendikleri daha kalıcı olacaktır.

4. Dünya bir kitaptır, seyahat etmeyenler yalnızca bir sayfasını okur. (Aziz Augustinus)

Dünya bir kitaptır, seyahat etmeyenler yalnızca bir sayfasını okur

Bulunduğunuz yeri ya da ortamı değiştirmek çoğu zaman sizi heyecanlandırır. Hatta tatillerde vaktin nasıl geçtiğini dahi anlamazsınız. Seyahat ettikçe dünyanın adeta bir hazine olduğunu fark eder, daha farklı yerler keşfetmek isterseniz. Bulunduğu yeri değiştirmeyenlerin mutlaka eksik yönleri bulunacaktır. Keşfettikçe, daha yeni keşifler etmek isteyeceksiniz.

5. Yılda bir kez, daha önce hiç gitmediğiniz bir yere gidin. (Dalai Lama)

seyahat üzerine özlü sözler

Ne birisi tatil mi dedi? Tabi ki tercihlerinizi hayallerinize göre belirlemenizde fayda var. En doğru seçimi yapmanız için turizm şirketlerlerinden yararlanabilirsiniz.

6. Biz hayattan kaçmak için değil, hayatı kaçırmamak için seyahat ediyoruz. (Anonim)

Biz hayattan kaçmak için değil, hayatı kaçırmamak için seyahat ediyoruz

Bu sözün can alıcı noktası yeni şeyler keşfetmek, yenilenmek için seyahat edin diye sanki bize haykırıyor. Bulunduğu yeri hiç değiştirmeyenler, sizin uzaklaştığınızı değiştiğinizi dahi söyleyebilir. Böyle durum da onlara bu sözü söyleyebilirsiniz.

7. Seyahat etmek, sessiz bir kimseyi bile iyi bir hikaye anlatıcısına dönüştürür. (İbn Battuta)

seyahat üzerine özlü sözler

Yeni ortamlar görmek dahi insanın gözünü açabilir ve anlatacağı çok şey biriktirmesini sağlayabilir. Seyahat etmek ise genel kütür ve popüler kültür açısından sizi daha çok anıları olan birisine dönüştürecektir. Güzel anılar biriktirmeniz dileklerimizle!

8. Öyle zamanlar olur ki; nereye gittiğin önemini yitirir. Çünkü asıl önemli olan, kiminle gittiğindir. (Tolstoy)

Öyle zamanlar olur ki; nereye gittiğin önemini yitirir. Çünkü asıl önemli olan, kiminle gittiğindir

Bir yeri güzelleştirmek ya da bir yeri berbat hale getirmek insanın elindedir. Bulunduğunuz atmosfere bazen negatif enerji düşer, bu durum sizin modunuza da fazlasıyla yansır. O yüzden gezmeyi seven biriyseniz, seçtiğiniz yol arkadaşınızı dikkatli seçmenizde fayda var. Yola çıktığınız arkadaşınız, gönül dostu ise nereye gittiğiniz bile önemli değildir.

9. Bazılarımız daima seyahat eder, başka yerler, başka hayatlar ve başka ruhlar tanımak için. (Anais Nin)

Bazılarımız daima seyahat eder, başka yerler, başka hayatlar ve başka ruhlar tanımak için

Bu sözün özü, yeni şeyler keşfetmek ile ilgili. Yoksa siz, ömrü yollarda geçenlerden misiniz? Cevap vermekte zorlandıysanız, farklı yerler görmek, farklı ruhlarla tanışmak için seyahat etmenizi öneriyoruz. Sonra bize de gezdiğiniz yerleri anlatırsınız artık.

10. Kıyıdan uzaklaşmayı göze alamayanlar yeni okyanuslar keşfedemez. (Andre Gide)

seyahat üzerine özlü sözler

Sizin dünyanız, sizin yolculuğunuzdur. Yeni yerler keşfedin ama çok eğlenin! Yurt içinde ve yurt dışında pek çok gezilecek yerler bulunuyor. Eğer bulunduğunuz yerden uzaklaşamazsanız, derin okyanusları keşfedemezsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
21
Beğen
Mutlu Mutlu
24
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
25
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!