Ses Frekans Dalgalarının İnsan Ve Evren Üzerindeki Etkisi

3 dk okuma süresi


7
20 Paylaşım, 7 puan

Nikola Tesla yıllar önce “Eğer evrenin sırlarını bulmak istiyorsanız enerji, frekans ve titreşim konuları üzerine düşünmeniz gerekiyor” sözüyle damgasını vurmuştur. Tesla’nın bu teorisini Einstein “Madde dediğimiz şey aslında titreşimi duyularımızın algılayabileceği kadar düşük olan enerjidir. Madde diye bir şey yoktur” diyerek onayladı. Dahası bugün bilim de aynı şeyi söylemektedir. Tesla, ses frekans dalgalarının yani titreşimlerinin sırrını bir bakıma çözmüştü. Tesla’ya göre evren kocaman bir titreşimdi ve hepimiz bu titreşimin küçük birer dalgasıydık. Ya da başka bir tabirle evren bir gitara benzetilecek olursa bizler de onun telleriyiz ve bu gitarın diğer telleriyle birlikte her an titreşiyoruz.

Evrendeki her şeyin özü enerjidir. Kütle dediğimiz şey enerjinin yoğunlaşmış halidir. Duygularımız düşüncelerimiz enerjidir. Enerji sürekli titreşerek bir dönüşüm oluşturur. Bizler de canlılar olarak devamlı titreşen enerjileriz.

Müzik Ruhun Gıdasıdır!

Dinlediğimiz müziklerin frekansları bedenimizi ve ruhumuzu etkiliyor mu? Sorularını şöyle açıklayabiliriz; Müzikteki doğru dediğimiz frekanslar insanı mutlu edebilir, rahatlatabilir. Bunun aksine doğru olmayan frekanslar insanı sinirlendirebilir ve strese sokabilir. Ses dalgaları yarattığı titreşimlerle su moleküllerini değiştirebildiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu artık yadsınamaz bir gerçektir. Vücudumuzun %70’nin suyla kaplı olduğu düşünülürse müzikten fiziksel olarak etkilenmemek de çok zor bir durumdur. Yani evet, maruz kaldığımız frekanslardan etkileniyoruz. Basitçe örneklendirirsek; yemek yaparken farklı maddeleri birbirleriyle karıştırır, harmanlarız ve sonuç olarak yemeğe katılan tüm maddeler yemeğin tadını ortaya çıkarır. Tıpkı yemekte olduğu gibi frekanslar da birbirleriyle karışırlar ve birbirlerini değiştirip dönüştürürler.

Frekansların fiziksel dünyamız üzerindeki etkileri bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bununla alakalı “Cymatics” isimli bir bilim dalı da mevcuttur. Cymatics bilim dalı, ses dalgalarının su, hava, kum gibi çeşitli ortamlarda yayılırken maddenin frekansını ne şekilde değiştirdiğini incelemektedir.

A=440 Hz Frekansı Nedir?

Duyduğumuz birçok müzik, USÖ (Uluslararası Standartlar Örgütü) tarafından 1953 yılında alınan karar ile A (la notası) = 440 Hz frekansına sabitlenmiştir. Ne yazık ki gezegenimizin titreşimsel özüne bakıldığında bu frekansın doğal rezonansla uyum göstermediği tespit edilmiştir. Bundan dolayı standart hâline gelmiş bu frekansın insan bilinci ve davranışı üzerinde negatif etkiler yaratabileceği düşünülmektedir. Bu bakımdan diyebiliriz ki bizleri müzikle zehirleyen frekans: A=440 Hz.

Tüm bu uyumsuzluk “Standard Tuning” dediğimiz müziğin A=440 Hz’e sabitlenmesi ile başladı diyebiliriz. Bazı araştırmacılar bu konuda daha ileri giderek bu standardın bilinçli olarak uygulandığını iddia etmektedir. Ortaya atılan bu iddialara göre müzik üreticilerinin bu standart frekans ile tekelleşmesi, kitleleri sürü psikolojisi altında tutmak, insanları asabiyete sürüklemek, kedere bırakmak, bazı sosyal kışkırtmalara açık hale getirmek gibi kontrol edilebilecek bir zemin hazırlamıştır.

Müzik Ve Ses Frekans Dalgalarının Etkileri

Yapılan araştırmalar geliştikçe bu konunun ne kadar önemli olduğu ve bu etkilerden bilinçli olarak yararlanıldığında yaşantımızda ne kadar olumlu etkiler meydana getirebilebileceği gözler önüne seriliyor. Aslında bu etkileşimler çok da somut verilere dayanmaktadır. Çünkü müziğin zihnimiz ve duygularımız üzerinde uyandırdığı etkiler bir yana ses titreşimlerinin madde üzerindeki somut etkileri artık çok iyi bilinen bir konudur. Yani müzik yalnızca duyma organımız olan kulağımız üzerinde değil bedenimizin her hücresi üzerinde çok çeşitli türde etkiler meydana getirebiliyor.

Müziğin ve ses frekans dalgalarının sudan oluşan hücrelerimiz ve organlarımız üzerinde nasıl bir etki yaratabileceğini düşünebiliyor musunuz? Titreşen sesler evrendeki hava içerisinde gözümüzle göremediğimiz çeşitli titreşimsel desenler oluşturur ve bu titreşimler harekete bağlı enerji alanları yaratır. Doğru müzik frekansı en saf ve katıksız titreşimleri yarattığı için, insan bedenini tüm stresinden arındırmakta, böylece hücreleri şifa ve sevgiyle dolan kişi hastalıklara veda etmektedir. Bilindiği üzere tüm enerji çalışmalarında titreşimler esas kabul edilerek hücrelerin olması gereken titreşimlere kavuşması ve blokajların kalkması hedeflenir. Müzik frekans dalgalarının etkilerini bir diğer yazımızda ele alacağız. Sevgiyle kalın!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
19
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
6
İlginç

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen üye girişi yapın!