Şeftali maskesi nasıl yapılır?


Şeftali Maskesi Nasıl Yapılır?
Şeftali Maskesi Nasıl Yapılır?

Kim daha parlak, canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istemez ki… Şeftalinin sağlık açısında çok faydalı bir meyve olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki şeftali maskesi nin cilt sağlığına faydalarını biliyor musunuz?

Cildiniz donuk, mat ve cansız görünüyorsa iyi bir yenileyici maskenin zamanı gelmiş demektir. Evde hemen hazırlayıp kolayca uygulayabileceğiniz çok basit şeftali maskesinin tarifine geçmeden önce şeftalinin cildimize faydalarına kısaca bir göz atalım;

  • Nemlendirir: Şeftali, içerdiği mineraller ve vitaminler ile cilt dokusunu yenilemeye yardımcı olur.
  • Kırışıklıkları azaltır ve dengesiz cilt tonunu dengeler: C vitamini koyu halkaları ve lekeleri giderir. Gözenekleri sıkılaştırır ve daha genç görünmeye yardımcı olur.
  • UV ışınlarından korur: Şeftalideki A vitamini, K vitamini, C vitamini, beta karoten, potasyum, selenyum ve magnezyum; zararlı ultraviyole ışınlarından cildi korumak için yardımcı olur.

Şeftali maskesi:

  • 1 dilim şeftali
  • 1 çay kaşığı süzme bal
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt

Şeftali Maskesinin Hazırlanışı:

1 dilim şeftaliyi çatal ile ezerek püre haline getirin. Mümkünse kabuğu ile bu işlemi yapmaya çalışın. 1 tatlı kaşığı yoğurt ekleyerek karıştırın ve iyice özdeşleşmesini sağlayın. 1 çay kaşığı bal ekleyin ve kıvam alıncaya kadar karıştırın ve uygulama aşaması için cildinizi temizleyin.

Temizleyip kurttuğunuz cildinize hazırladığınız karışımı bir fırça veya tahta bir karıştırıcı ile sürün. 15 dakika bekletin. Ilık su ve bebek şampuanı ile yüzünüzü yıkayın. Cilt tipinize uygun nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Bu işlemi haftada bir uygulamanız yeterli gelecektir. İlk uygulamada cildinizdeki değişikliği farkedeceksiniz.

Sağlıkla kalın.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç
datesseee
Hayat akarken, durağan kalmayan öğrenmeye aç, öğreten değil örnek insan olmayı amaç edinen, sanatı yaşayarak seven, bütünün parçası olduğunu unutmayan bir kul. dergiCE’de farklı konularda içerik paylaşmaya devam etmekteyim...

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim