Sağlıklı Yemekler İçin Gidilecek Mekanlar

1 dk okuma süresi


4
13 Paylaşım, 4 puan

Artık fastfood çağında yaşıyor olsak da sağlıklı beslenme de bir o kadar tercih ediliyor. Özellikle son yıllarda “healthy” adı verilen mekanlar, şehrin ara sokaklarında dahi kendini göstermeye başladı. İnsanlar sağlıklı yemek konusunda bilinçlenmeye başladıkça, sağlıklı yemek mekanlarının sayısı da aynı oranda artmaya başladı. İnsanlar, öğle yemeğinde yağlı ve bol karbonhidrat içeren yemekleri artık tercih etmemeye başladı ve sağlıklı yiyecekler yapan mekanlara yöneldi. dergiCE olarak, sağlıklı yemekler için gidilecek mekanlar listemizi sizler için hazırladık.

FoodKraft

sağlıklı yemekler için gidilecek 5 mekan

İzmir’de yaşıyorsanız, sağlıklı yemek denildiğinde akla gelen ilk mekanlardan biri FoodKraft. Leziz yemekleri, görsel şölen yaşatan sunumları ve güler yüzlü personelleriyle, herkesin uğraması gereken bir mekan burası. Bornova’daki en ucuz mekanlardan biri olan FoodKraft, iştahınızı kontrol etmekte yardımcı olacak doyurucu öğünleri, öğrenci dostu fiyatları, menü çeşitliliği ve lezzetli yemekleriyle; sağlıklı yemekler için gidilecek mekanlar arasında. Üstelik yemekten hemen sonra yeni çekilmiş filtre kahve servisi ile birlikte gününüze daha fazla keyif katıyorsunuz. Daha fazla bilgi almak içinse FoodKraft’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Boho Lokal

sağlıklı yemekler için gidilecek 5 mekan

Yine İzmir’de bulunan bir mekan. Sağlıklı yemekleri son derece iyi bir sunumla sunan Boho Lokal, menü çeşitliliği ve farklı tatlarıyla müşterilerini bekliyor. Fakat hatırlatmakta yarar var, mekan minimal tasarlandığı için yer sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

Helvetia

sağlıklı yemekler için gidilecek 5 mekan

Yıllardır Asmalımescit’te harikalar yaratan, ufacık bir dükkan burası. Çalışan insanlara, öğle yemeklerini lezzetli ve tamamen sağlıklı hale getiren bu ufak dükkan, günlük olarak zeytinyağlı yiyecekleri ile sağlıklı yemekler için gidilecek 5 mekan arasında yerini alıyor.

Zencefil

Senelerdir Beyoğlu’nun ara sokağında hizmet veren Zencefil, günlük olarak çıkardığı taze ve lezzetli yiyecekleri ile müşterilerinin gönlünü fethetmeye devam ediyor. Özellikle sebze ağırlıklı menüsüyle vejetaryenlerin gönlünü çelen Zencefil, tamamen sağlıklı ve hafif yemekleri ile sizleri bekliyor.

Ruudo

Özellikle çölyak ve şeker hastaları için ürettiği tatlılarla adını duyuran Ruudo, İzmir’de gideceğiniz en hoş mekanlardan biri olmakla birlikte herkesin keyifle tüketeceği yiyeceklere de ev sahipliği yapıyor. Uygun fiyatları ve leziz tatlılarıyla mutlaka uğranması gereken yerlerin başında geliyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?