Saç Yağlanmasına Karşı Doğal Çözüm Önerileri

2 dk okuma süresi


1
13 Paylaşım, 1 puan

Mevsim geçişleri, tüketilen yağlı yiyecekler, sebum değerleri, kirli hava… Saç yağlanmasının birden fazla nedeni olduğu kesin. Peki saç yağlanması için ne yapmak gerekiyor? Yağlı saçlardan kurtulmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız saç yağlanmasına karşı doğal çözüm önerileri listemize mutlaka göz atın!

1. Saçlarınızı Günaşırı Yıkayın!

Saç Yağlanmasına Karşı Doğal Çözüm Önerileri

Sabah uyandın ve bir gün önce yıkadığın saç, sana kirli ve son derece yağlı geldi, hemen o saçı yıkamayı düşünüyorsun değil mi? İşte bunu yapmak, saç yağlanmasını daha da arttırıyor. Her gün yıkanan saç, kendi yağıyla beslenemiyor ve yeniden yağ üretiyor. Bu nedenle saçları günaşırı yıkamak, saç yağlanmasını karşı en iyi yöntemlerin başında geliyor. Eğer saçlarını yağlı ve ağır hissediyorsan, kuru şampuan ya da az miktar pudrayı saçına sürerek, fazla yağı saçından arındırabilirsin!

2. Bırak Doğal Kalsın!

Saç yağlanmasına karşı doğal çözüm önerileri listemizin belki de en dikkat edilmesi gereken maddesi bu. Saçlarına her gün uyguladığın ısı ve fön işlemleri saçı yıpratıp, kurutuyor. Kuruyan saç derisi daha fazla yağ üretiyor. Bırak saçların doğal haliyle kalsın!

3. Saçların İyice Durulanıyor mu?

Saç Yağlanmasına Karşı Doğal Çözüm Önerileri

Saçlarını az su ile yıkaman, saç yağlanması arttıran en önemli etkenlerin başında geliyor. Saçtan arınmayan şampuan, saç köklerine zarar verdiği gibi derinin kurumasına da yol açar, kuruyan deri de daha fazla yağ üretir. Bu noktada dikkat etmen gereken şey, bol su ile saçlarını en az 45 saniye boyunca yıkaman.

4. Yağ Tüketimini Azalt!

Gün içinde yağlı yiyeceklerden ne kadar tüketiyorsun? Eğer yağ ayarını kaçıyorsan, vücudun büyük sorunlarla uğraşacak demektir. Vücuda giren fazla yağ oranı, cilt sağlığını olumsuz etkiler ve yüzünde sivilcelere neden olur. Aynı zamanda saç derini de olumsuz etkileyen bu durum, saçların normalden çok daha fazla yağlanmasına sebep olur. Hem saç hem de beden sağlığın için yağ tüketimini sınırlamalısın!

5. Saçların Havlunun Esiri Olmasın

Saç Yağlanmasına Karşı Doğal Çözüm Önerileri

Duştan çıktıktan sonra havluyla fazla haşır neşir olmaman da fayda var! Uzun süre neme maruz kalan saç, hava da alamamasıyla birlikte yağ üretimini arttırıyor. Havlunun ağırlığıyla doğal hacmini de kaybeden saç, ağırlaşmaya başlıyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen üye girişi yapın!