Profilime Kimler Bakmış?

1 dk okuma süresi


2
7 Paylaşım, 2 puan
Profilime Kimler Bakmış?
Profilime Kimler Bakmış?

Facebook ve instagram kullanıcıları yıllardır “profilime kimler bakmış” sorusuna cevap arıyor. Google’da bu soruyu arattığınızda karşınıza birçok sonuç çıkar. Ve çeşitli adımları takip ederek profilinizi kimlerin görüntülediğini göstereceğini iddia eden birçok gereksiz uygulama bulunur.

Peki profilinize kimlerin baktığını öğrenmemiz mümkün mü? Bu soru, çok eski Facebook efsanelerinden olmasına rağmen birçok kullanıcı, bu konuda hala merakını gideremiyor. Ancak cevabı baştan verelim: profilinize kimin baktığını öğrenmenin herhangi bir yolu YOK. Facebook’a göre bu bilgiyi edinemezsiniz. Peki neden?

Facebook, kendi faydası ve kârı için bu gibi bilgileri takip etse dahi, bu bilgileri size sağlamak zorunda değil. Hatta Facebook üyelerinin gizliliklerini ihlal etmiş olacağı için bu bilgileri paylaşmıyor.

3. Website Uygulamalarıyla Bu Mümkün mü?

Size profiliniz hakkında çeşitli bilgiler sunacağını iddia eden birçok uygulamaya rastlayabilirsiniz. Üstelik bu uygulamalar, beğenilme sayılarına bakılırsa oldukça fazla olabilir.. Fakat bu bilgiye ulaşmanızın herhangi bir uygulama veya hile yolu yok. Arattığınız ve bulduğunuz uygulamalar ise, sizin Facebook hesabınızı ele geçirmek için yada tanımadığınız kişileri takip etmenizi sağlamak üzere yazılmış hileli programlardır. Bu uygulamalardan kaçının!

Son zamanlarda “Instagram Profiline Bakanlar” gibi uygulamalar artmaya başladı. Üzgünüz ama Facebook’ta olduğu gibi Instagram’da da profilinizi ziyaret eden kişileri görmeniz mümkün değildir. Ve bu uygulamalar da sahte uygulamalardır. Gizlilikleri açısından böyle uygulamaları, büyük firmalardan beklemeyiniz!

Bu Sahte Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?

Sosyal Medya sitelerinin birçoğunda “Uygulamalar” yada “Uygulamaları Yönet” diye bir bölüm mevcuttur. Bu seçeneklerden birini tıkladığınız zaman, izin verdiğiniz uygulamalar ile karşılaşacaksınız. Ve buradaki uygulamalardan istediklerinize “erişimi iptal et” diyerek, o uygulamayla olan irtibatınızı kesmiş olacaksınız.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
11
Kızgın
Komik Komik
6
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?