Pil ömrü uzun cihazlar revaçta


Pil Ömrü
Pil Ömrü

Mobil dünyanın kalbi, geçen ayın son günlerinde Barselona’da, Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) attı. Kongre denildiğine bakmayın, bir tarafta konferans ve panellerde mobil dünyanın geleceğine yönelik öngörülerde bulunulurken, fuar alanında ise şirketlerin yakın dönemde kullanıma sunacakları cihazlar tanıtıldı.

MWC’nin bu yılki popüler konuları; hızlı işlemcilerin yer aldığı cihazlar, gün içerisinde kullanıcısını yolda bırakmayan piller, esnek ekranlar ve akıllı kol saatleri. Teknoloji markalarının sundukları yeniliklere baktığımızda; ekran teknolojisinde yakın zamanda büyük bir değişim görünmüyor. Kullanıcı ekranın esnekliğinden çok, hızlı olmasına odaklanmış durumda. Markalar da cihazın hızlı çalışmasını gündeme aldıkları için işlemciler konuşulmaya başlandı. Cihazın gün içerisinde pilinin bitip elde kalmaması için çözüm düşünenler var. Bu da yakında daha yüksek kapasiteli piller görmeye başlayacağımızı gösteriyor. Bunların ilk uygulayıcılarından Sony ve LG, 3200 mAh pilli cihazlar sunuyor. Bundan sonra işlemcileri hızlı ve pil ömrü uzun cihazlar öne çıkacak. GSMA 2014’te öne çıkan telefon ve tabletlere bir göz atalım.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim