Partisiz Bir Millet!


Partisiz Bir Millet
Partisiz Bir Millet

Millet, kendisini iyi yetiştirmiş kaliteli liderlerini arıyor. Açığı olmayan, konuştukça ülkeye zarar vermeyecek liderler arıyor. Genç yaşta tecrübeli ve akademik kariyerini tamamlamış, ömrünü millete hizmete adamış liderler aranıyor. Gönlü geniş, ülkeye düşmanlık ve kıskançlık pompalamayacak liderler… Aksine milleti ortak paydalarda birleştirecek liderler… Yeri geldiğinde koltuk kavgası yerine sen geç, bu bayrağı sen devam ettir diyebilecek liderler aranıyor.

Partisiz bir millet aranıyor… Ülkenin kurtuluşunu tek lidere bağlamayacak… Bir insanı yücelterek ona ve ülkeye iyilik yapmadığını bilen, o giderse ülke çöker anlayışından uzak bir millet aranıyor. Takım tutar gibi ölümüne partizanlık yapmayacak bir millet. Her yere devletin yetişemediğini bilip, toplumda hizmet ve yardımlaşma köprüleri kuracak bir millet. Eleştirilerini eylemlere ve sisteme göre yapacak, kişilere takılmayacak bir millet. Bir o kadar da devletin malına zarar vermeden hakkını arayan bir millet aranıyor.

İşte o zaman güzel günler gelecektir! Çünkü bizler nasılsak, öyle idare edilmeye mahkumuz!

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
18
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
3
Olamaz
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç
yusufeymen
Linguistçi değil, yabancı dil hayranı... Bir harf öğreten birisinin 40 yıl kölesi olurum.. Ama önce bi kırkı çıksın, ondan sonra :)

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim