Öğretmenim Bir Bakar Mısın? (Kitap Tavsiyesi)


Öğretmenim Bir Bakar Mısın?
Öğretmenim Bir Bakar Mısın?

Doğan Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin’in Silifke ilçesinde dünyaya gelmiş, Kırklareli Lisesi’nde okumuş, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olup, Bilişsel Psikoloji alanında doktora yapmıştır. Kırkı aşkın Türkçe ve İngilizce makale yayınlamıştır. Bizler onu, üniversite öğrencilerine, iş adamlarına, anne ve babalara, öğretmenlere yönelik düzenlediği konferanslar ve seminerler ile yakından tanırız. Savaşçı, İçimizdeki Çocuk, İnsan İnsana Sohbetler, Öğretmen Olmak gibi kitapları ile birçok kitleye hitap eden Doğan Cüceloğlu, geçtiğimiz günlerde “Öğretmenim Bir Bakar Mısın?” adlı kitabını yayınlandı. Kitabın başlığını okurken hissedilen samimiyet duygusu, içeriği hakkında merak uyandırıyor. Eğitim ile ilgili yeni güncellemelerin yapıldığı bu günlerde Doğan Cüceloğlu’nun da bu kitabının Eğitim dünyasına önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Doğan Cüceloğlu “Öğretmenim Bir Bakar Mısın?” eserini, birçok öğretmenin kendisine yazdığı 3000’den fazla mektubu okuyarak, onlardan ilham alarak kaleme almıştır. Öğretmenler bu kitapta kendilerinden izler bulacaktır. Başucu kitabı niteliğindeki bu eser, öğretmenlik mesleğinin kuşaklar boyu devam eden gücüne okuyucularında tanık olması için yazıldı. Kitaba genel bakışta seçilen cümleler ve düşünceler oldukça etkileyici. Ayrıca Doğan Cüceloğlu, eğitimin temelindeki öğretmeni ve onun gücünü çok güzel ifade etmiş olup, eğitime ve öğretmenlere verdiği destekten ötürü kendisine saygı ve minnet duyuyorum.

“Kitap öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği o anın gücünü anlatmaktadır. O anda öğretmen öğrencinin kapısından girerek zihnine ulaşır. Ve işte o an eğitim başlar. Öğretmenin gücü binlerce yaşam inşa eder…”

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
18
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Şeyma Yücel
İstanbul'da Türkçe Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. İki güzel prensesim var ve hem anne hem öğretmen olarak hayata güzellik katma adına çalışıyorum. Gaziantep Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümü 2009 mezunuyum.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim