Oğlak Burcunun Özellikleri (Capricorn)


Oğlak Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri
Yıldızınız Satürn (Disiplin ve düzenlilik)
Grubunuz Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti Dişi
Burcunuzun türü Öncü
Üstün yeteneğiniz Karar ve direniş
Emeliniz Yükselmek
Amacınız Yükseğe ulaşıp başta kalmak
Yenmeniz gereken huyunuz Fazla meraklılık
Uğurlu gününüz Cumartesi
Uğurlu taşınız Lal
Uğurlu renkleriniz Kurşuni, koyu kahverengi, nefti
Uğurlu çiçekleriniz Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya
Uğurlu kokularınız Kamelya, cam, fulya
Uğurlu müziğiniz Halk Müziği
Muhtemel hastalıklarınız Diz, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıkları
Uygun olan eş Boğa ve Başak
Başarılı olacağınız meslekler Madencilik, çiftçilik, mimarlık, planlamacılık, ormancılık, askerlik, doktorluk, kimyagerlik, dişçilik, berberlik, güzellik uzmanlığı, devlet memurluğu, kuyumculuk.
Olumlu yönleri Temkinli ve fedakar. Güvenilir ve dürüst. Düzen kurucu, yönetici, çalışkan. Derin anlayış gücüne sahip, diğer insanların ihtiyaçlarını anında sezinleme yeteneği.
Olumsuz yönleri Pinti ve talep edici. Antipatik ve sıkı ağızlı. Otoriter. Doymak bilmez ve hırslı. Sadece pozisyon ve prestije değer verici.

22 Aralık ile 20 Ocak arasında doğup, oğlak burcu özellikleri olan insanlarda tembellik pek görülmez. Az kimsede bulunan yönetim gücüne de sahiptirler. Yani bir işi tasarlayıp yapmakla kalmaz bu arada şartları da kontrol eder ve insanları da idarenize alırsınız. Siz törelere bağlı, oldukça tutucu, sadık, dostlarına, yakınlarına ve ailesine çok bağlı, sabırlı bir tipsiniz.

Sevgi hususunda çekimser, şüpheci ve dikkatlisiniz. Aslında siz sevmesini bilen, bağlandığı kimseyi de çok mutlu edebilecek bir kişisiniz. Fakat bu üstün özelliğinizi açıklamanız, belirtmeniz de kolay değildir. Kova burcu aklı temsil eder. Bu burcun başka bir adı vardır, “dahiler burcu” diye anılır. Burcunuzdan şüphesiz eşsiz insanlar çıkar. Sizin için mesleğiniz veya işiniz önemlidir. Siz ancak seçtiğiniz, zevk aldığınız bir işi yapabilirsiniz. Her türlü alanda başarı elde edebilirsiniz ama beğenmediğiniz bir işte yükselmeniz daha zordur. Çoğunuz para elde etmek için çalışmazsınız. Sizi ilgilendiren çalıştığınız alana yenilik getirmek, bir şey bulmak, bilmeyeni ortaya çıkarmaktır.

Siz zamana da uyabilen ve bununla ilerleyen bir tipsiniz. Onun içinde daima modernsiniz. Kafanız yenilikleri çabucak kavrar ve bunlardan da zevk alırsınız. Siz insanların iyiliği için pek çok şey yapabilir fakat bu arada kafanıza uymadığı için pek çok kimseyi de sevmeyebilirsiniz. Sizin konuşmanız çok etkilidir. Çok hareketli bir hayat sürmeyi seviyorsunuz.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim