Oğlak Burcunun Özellikleri (Capricorn)

2 dk okuma süresi


2
8 Paylaşım, 2 puan
Oğlak Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri
YıldızınızSatürn (Disiplin ve düzenlilik)
GrubunuzToprak, negatif
Burcunuzun cinsiyetiDişi
Burcunuzun türüÖncü
Üstün yeteneğinizKarar ve direniş
EmelinizYükselmek
AmacınızYükseğe ulaşıp başta kalmak
Yenmeniz gereken huyunuzFazla meraklılık
Uğurlu gününüzCumartesi
Uğurlu taşınızLal
Uğurlu renklerinizKurşuni, koyu kahverengi, nefti
Uğurlu çiçeklerinizSiyah gül, kadife çiçeği, kamelya
Uğurlu kokularınızKamelya, cam, fulya
Uğurlu müziğinizHalk Müziği
Muhtemel hastalıklarınızDiz, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıkları
Uygun olan eşBoğa ve Başak
Başarılı olacağınız mesleklerMadencilik, çiftçilik, mimarlık, planlamacılık, ormancılık, askerlik, doktorluk, kimyagerlik, dişçilik, berberlik, güzellik uzmanlığı, devlet memurluğu, kuyumculuk.
Olumlu yönleriTemkinli ve fedakar. Güvenilir ve dürüst. Düzen kurucu, yönetici, çalışkan. Derin anlayış gücüne sahip, diğer insanların ihtiyaçlarını anında sezinleme yeteneği.
Olumsuz yönleriPinti ve talep edici. Antipatik ve sıkı ağızlı. Otoriter. Doymak bilmez ve hırslı. Sadece pozisyon ve prestije değer verici.

22 Aralık ile 20 Ocak arasında doğup, oğlak burcu özellikleri olan insanlarda tembellik pek görülmez. Az kimsede bulunan yönetim gücüne de sahiptirler. Yani bir işi tasarlayıp yapmakla kalmaz bu arada şartları da kontrol eder ve insanları da idarenize alırsınız. Siz törelere bağlı, oldukça tutucu, sadık, dostlarına, yakınlarına ve ailesine çok bağlı, sabırlı bir tipsiniz.

Sevgi hususunda çekimser, şüpheci ve dikkatlisiniz. Aslında siz sevmesini bilen, bağlandığı kimseyi de çok mutlu edebilecek bir kişisiniz. Fakat bu üstün özelliğinizi açıklamanız, belirtmeniz de kolay değildir. Kova burcu aklı temsil eder. Bu burcun başka bir adı vardır, “dahiler burcu” diye anılır. Burcunuzdan şüphesiz eşsiz insanlar çıkar. Sizin için mesleğiniz veya işiniz önemlidir. Siz ancak seçtiğiniz, zevk aldığınız bir işi yapabilirsiniz. Her türlü alanda başarı elde edebilirsiniz ama beğenmediğiniz bir işte yükselmeniz daha zordur. Çoğunuz para elde etmek için çalışmazsınız. Sizi ilgilendiren çalıştığınız alana yenilik getirmek, bir şey bulmak, bilmeyeni ortaya çıkarmaktır.

Siz zamana da uyabilen ve bununla ilerleyen bir tipsiniz. Onun içinde daima modernsiniz. Kafanız yenilikleri çabucak kavrar ve bunlardan da zevk alırsınız. Siz insanların iyiliği için pek çok şey yapabilir fakat bu arada kafanıza uymadığı için pek çok kimseyi de sevmeyebilirsiniz. Sizin konuşmanız çok etkilidir. Çok hareketli bir hayat sürmeyi seviyorsunuz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
7
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?