Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi: NASA TV (Canlı Yayın)

1 dk okuma süresi


18
14 Paylaşım, 18 puan

Uzay bilimleri denince akla NASA geliyor, bunun sebebi birçok bilim insanın bir arada bulunduğu yer olmasıdır. Bu kuruluş, gezegenleri ve uzay boşluklarını her yönden araştırarak dünyaya bilgi vermektedir. Galaksileri inceleyerek ve güneşi fotoğraflayarak insanlığa sunan NASA, gerçekten de çok faydalı işler çıkartmaktadır. Artık sizlerde NASA TV Canlı Yayın aracılığıyla galaksiler hakkında bilgiler alabileceksiniz. Dünyayı ve diğer tüm gezegenleri ele alarak bizlere sunan bu kuruluşun Canlı Yayın kanalını yukarıda sizlerle paylaştık. NASA TV Canlı Yayın kanalını yukarıdan izleyebilirsiniz.

NASA TV İle Galaksileri Keşfedin!

NASA TV Canlı yayın izle

Geniş bir izleyici kitlesiyle yayın yapan ve uzay hakkında bilinen-bilinmeyen bütün gerçekleri gün yüzüne çıkarmayı amaçlayan, ayrıca güneş sistemi ve diğer galaksileri de ele alan bu kanalı keyifle izleyeceğinizi düşünüyoruz. İzlerken enteresan bilgiler de öğrenebileceğiniz ve dünya dışında olup bitenler ile ilgili bilgiler alabileceksiniz. Bu kanal İngilizce olmaktadır. Ayrıca NASA TV Canlı Yayın sayesinde uzay (gezegen) bilimleri hakkında eğitici bilgiler alabilirsiniz. Faydalı olması ümidiyle, iyi seyirler!

NASA Nedir?

NASA ve Space X Yeni Keşifler İçin İşbirliği Yaptı!

NASA (National Aeronautics and Space Administration), Amerika Birleşik Devletleri’nin uzay ile ilgili çalışma ve projelerinden sorumlu kurumdur. NASA, 29 Temmuz 1958 yılında dönemin ABD Başkanı Eisenhower tarafından kurulmuştur. Öncelerde askeri amaçlar için kullanılan NASA, daha sonralarda barışçıl ve sivil bir alanda faaliyet göstermeye başlamıştır. NASA’nın yapmış olduğu en bilinen projeleri arasında Apollo Uçuşları yer almaktadır. Aynı zamanda aya ilk adım atılması gibi önemli tarihi olaylar da yine NASA aracılığı ile gerçekleştirilmiştir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
25
Beğen
Mutlu Mutlu
11
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
17
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

  1. Dünyanın dışında neler oluyor? Bunu öğrenmekle, varlığımızın ne kadar küçük kaldığını fark edeceğiz. Kendini bilmek ise, üzerimize düşen vazifeyi hakkıyla yapmamızı sağlayacak… Şunu demek istiyorum: bilim ilgiyle başlar… Bilimde, en yeni gelişmeleri ve haberleri takip ediniz! Hatta yabancı dil bilenler, Türkiye’deki akademisyenlerin dışında diğer ülkelerin ileri gelenleri neler araştırıyor. Yararlı gördüğünüz çalışmalarını çeviri yaparak ülkemize kazandırmanızı diliyorum. Yapmamız gereken iş daha çok!