NASA ile SpaceX Yeni Keşifler İçin İşbirliği Yaptı!

1 dk okuma süresi


6
10 Paylaşım, 6 puan

Uzayın keşfi, her zaman merak uyandırmıştır. Hala gidip görülmemiş milyonlarca hatta katrilyonlarca galaksi bulunurken tabii teknoloji yanlısı şirketler harekete geçti. Bu şirketlerin en başında ise Elon Musk’ın kurmuş olduğu SpaceX geliyor. Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), galaktik keşiflerin daha kolay yapılabilmesi için SpaceX ile anlaştı! Detaylarının aşağıda yer aldığı içeriğe bakmadan önce Elon Musk’ın hayata bakış açısını öğrenmek isterseniz, daha önce yazmış olduğumuz yazı olan Elon Musk ve Almamız Gereken Dersler adlı içeriğe bakabilirsiniz.

Crew Dragon ile Ulaşım Sağlanacak!

NASA ve Space X Yeni Keşifler İçin İşbirliği Yaptı!

Uzun zamandır insanların yaşayabileceği yeni galaksiler keşfi için uğraşan NASA, Elon Musk’ın kurmuş olduğu SpaceX ile anlaştı. Bu anlaşma sayesinde Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)’da görev yapan astronotlar, istasyona ulaşmak için Space X’in ürettiği Crew Dragon adlı uzay aracını kullanacak.

Uzaya Çıkan İlk Özel Şirket!

NASA ve Space X Yeni Keşifler İçin İşbirliği Yaptı!

Elon Musk’ın kurmuş olduğu SpaceX, uzaya çıkmış ilk özel şirket olmaktadır. Şuan NASA ile anlaşmaya varan şirket, Crew Dragon adlı uzay aracının deneme uçuşlarına önümüzdeki günlerde başlayacak. Crew Dragon’un atmosfer dışında bulunan ISS’ye ulaşıp, başarılı bir kenetlenme sağlayıp, daha sonra da dünyaya geri dönüp, okyanusa başarılı bir iniş yapması bekleniyor. Crew Dragon’un dışında NASA, SpaceX’ten Boeing’in Starliner adlı bir uzay aracı daha talep etmiş. Bu işbirliği yolunda giderse, yepyeni galaksilerin keşfi yakındır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?