Mısır Unu Maskesi ve Cilde Faydaları Nedir?

1 dk okuma süresi


6
9 Paylaşım, 6 puan

Mısır unu, vitamin ve mineraller sayesinde cilt elastikiyetini arttırmakta olup, kolajen üretimini uyarmaktadır. Yaşlanmaya karşı geciktirici bir etkisi vardır. İçinde bol miktarda bulundurduğu A vitamini sayesinde ciltteki toksinleri atar. Zararlı UV ışınlarına karşı adeta ciltte kalkan oluşturur. Sivilce ve siyah nokta oluşumunu önleyen mısır ununda bulunan farklı vitaminler, cildi nemlendirme etkisi de sağlar. İçindeki aminoasitler, B1 ve B2 vitaminleri sayesinde cildin esnekliği korunur. Yaşlanma sebebiyle oluşan kırışıklıkları yok etmede oldukça etkilidir. Ayrıca peeling etkisi yaparak, ciltte oluşan kir ve yağlanmaları giderir.

Mısır unu ve yoğurt maskesi yaparak, hücre yenilemesi sonucu cildinizde 10 yaşa kadar genç görünüm elde etmeniz mümkün olabilir. Mısır unu ve yoğurt maskesi, cilt için besleyici ve yenileyici özellikleri sayesinde öne çıkan maskelerdendir. Yoğurt ve mısır unu maskesi, hem yazın hem de kışın uygulanabilir. Özellikle kış aylarında cildinizi soğuğa karşı korumak için yoğurt ve mısır unu maskesinin çok faydasını görebilirsiniz.

Mısır unu maskesi nasıl yapılır?

  • 1 yemek kaşığı mısır unu
  • 1 ya da 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 3-4 damla limon suyu

Bu malzemelerin tümü bir kapta iyice karıştırılmalıdır. Tam bir karışım elde ettikten sonra, cildiniz üzerine ince bir tabaka halinde uygulamalısınız. Hassas cilde sahip olanlar, bu karışımı yüzlerinde maksimum 5 dk tutmalıdır. Bu karışım yüzde, normal cilde sahip insanlar için 15 dk kalabilir. Maskeyi temizlerken, ılık su yardımıyla hassas bir şekilde temizleyin.

Haftada 1 veya 2 defa uygulayabilirsiniz. Düzenli uygulandığında ciltteki tüm lekeleri yok edecek bir etkiye sahip olduğunu göreceksiniz. Mısır unu maskesinin cilde herhangi bir yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır. Her cilt türü, mısır unu maskesini gönül rahatlığıyla uygulayabilir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?