Microsoft’tan Hafif Bir Sürüm: Windows 10 Lean

1 dk okuma süresi


5
9 Paylaşım, 5 puan

Windows 10 Lean, Windows 10 Home ve Pro’ya göre 2 GB daha küçük boyutta olacak. Bunun sebebi ise, Windows 10’larda yüklü gelen Registry Editor, Paint, 3D Viewer, Skype, Kişiler ve Internet Explorer gibi uygulamaların liste dışında kalacak olmasıdır.

Bunun yanı sıra bazı özelliklerin de çıkarılması, Windows 10 Lean’in oldukça light bir sürüm olmasını sağlayacak. Zaten Microsoft’un asıl amacı, giriş seviyesi dizüstü ve tabletler ile yavaş cihazlarda rahatlıkla çalışabilecek bir işletim sistemi yapmak.

Peki, Windows 10 Lean Microsoft’un uygulama mağazası dışındaki yazılımları çalıştırabilecek mi? Windows 10 S kullanıcılarının en büyük problemleri arasında yer alan bu sorun, yeni işletim sisteminde karşımıza çıkmayacak. Microsoft Store dışındaki uygulamaları da çalıştırabileceği söyleniyor.

Windows 10 Redstone 5 güncellemesinde keşfedilen yeni sürüm ile ilgili detaylar şimdilik bu kadar. Ancak söz konusu işletim sistemi üzerindeki geliştirmelerin bir süre daha devam edeceği gelen haberler arasında. Bu yüzden kesin bir tarih vermek zor diyebiliriz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
16
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

Sadece dergiCE yazarları sağ tıklayabilir. Emeğe saygı lütfen :)