Mezuniyet Abiyeleri Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

1 dk okuma süresi


41
16 Paylaşım, 41 puan

Özel günlerde ne giyeceğimizi düşünürken ne kadar kararsızlık yaşadığınızı bir düşünün. Karar vermekte en çok zorlandığımız nokta abiyelerimiz olabilir. Düğün, nişan, doğum günü ve en önemlisi mezuniyet abiyeleri. Kaç kere başımıza gelecek ki diyerek en iyisini istiyoruz. Ancak genelde tek başımıza karar veremiyoruz. Bu yüzden sizler için mezuniyet abiyeleri hakkında bilinmesi gereken püf noktaları ve hangi abiye modeli neye göre seçilmeli? 5 madde de kısaca anlattık. Bu maddeleri incelemeden, sakın ola mezuniyet abiyesi almayın…

1. İki Parça Abiyeler

Mezuniyet Abiyeleri

Son zamanların trend abiye modeli olarak iki parçalı abiyeler, genç ve enerjik bir hava yansıttığından mezuniyet törenleri için çok yerinde bir seçim olacaktır. Dikkat edilmesi gereken püf nokta ise bel yüksekliği. Ben fiziğime güveniyorum diyorsanız kısa üstlerle beraber ara bel veya yüksek bel tercih edebilirsiniz. Eğer göbekle alakalı takıntılarınız varsa ultra yüksek bel tercih etmelisiniz.

2. Düşük Omuzlu Abiyeler

Bu romantik elbiseler son zamanlarda en çok tercih edilen abiye ve üst modelidir. Hem cool hem romantik görünmek istiyorsanız, bu elbiselerin dekolte payına dikkat etmelisiniz. Yani düşük omuzluysanız, dekoltenin omuzda bitmesi omuzlarınızı daha geniş gösterir. Bu sizi daha ön plana çıkarır. Eğer geniş omuzluysanız dekolteyi yukarıda ya da derin tutmak omuzlarınızı daha ön planda tutacaktır.

3. Midi Boy Abiyeler

Balık formundaki elbiselerden kaçmak için en güzel sığınak midiler olabilir. Küçük püf noktalarla kullanımı oldukça rahat olan bu abiyeler zamansız olma avantajı taşıyor. Bu abiyelerle bilekten ayakkabılar tercih edilmemeli. Nude yada son zamanların trendi şeffaf yüksek topukluları tercih edebilirsiniz.

4. Mini Abiyeler

Mezuniyet Abiyeleri

Kısa abiyelerin enerjisi uzunlara göre daha fazladır. Bu yüzden mezuniyet için iyi bir seçim olacaktır. Kısa abiyeleri giyerken aksesuar ve ayakkabı seçimi önemlidir. Bilekten kesmeyen stilettolar, bacak boyunuzu daha uzun gösterecektir.

5. Pileli ve Tüylü Abiyeler

Mezuniyet Abiyeleri

Son sezonun dikkat çeken detayı tüyler olmuştu. Yapay kirpik olarak takılan tüyler, bunun trend olacağının mesajını vermişti. Sıkça göreceğimiz bu tüy detaylı abiyeler ve pile, giyilirken vücut ölçülerine göre tercih edilmeli. Aksesuar minimumda tutulmalı. Ayakkabıların tek renk olması ise dengeli bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
51
Beğen
Mutlu Mutlu
47
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
44
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!