Meditasyon Faydaları Nedir?


Meditasyon, sözcük olarak derin düşünme anlamına gelmektedir. Meditasyon faydaları olarak stresin azalması, huzurlu ve memnun hissetme gibi anlık yararları vardır. Stresi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda fiziksel sağlığınızı da iyileştirir. Beyniniz için de harika bir egzersiz yapmanızı sağlar. Hayatınızda iyi yönde değişiklikler yapmak, zihinsel ve duygusal olarak daha sağlıklı olmak isteyenlere meditasyonu öneririz.

Meditasyonun beden, zihin ve ruh sağlığı üzerindeki pozitif etkileri, Harvard Tıp Fakültesi, Yale Üniversitesi, Massachusetts Institute of Technology, Massachusettes General Hospital’e bağlı olan Benson-Henry Beden ve Zihin Tıbbı Enstitüsü gibi bilim dünyasından bir çok öncü kurum tarafından yapılan bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

İyileştirilmesi zor olan hastalıkların önlenmesine ve tedavisine fiziksel olarak yardımcı olacaktır. Meditasyon haline girildiğinde, adeta sessizliğin krallığına giriş yaparak kişinin dengeyi bulması husunda destek olacaktır.

Tepemize binmiş olan negatif düşünceler silinir gider. Mevcut anın gerçekliği tüm yoğunluğuyla karşımıza geçer. Duyularımız, zihnimiz veya şartlanmalarımız, bize değiştirilmeyen dünyanın doğrudan görüntülerini yansıtmaya başlar.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
20
Beğen
Mutlu Mutlu
11
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
4
İlginç
İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim