Öncesi Sonraki

Dergice Standartları

Profesyonel içerikler hazırlamanız için her sitede olduğu gibi dergiCE’de de bazı standartlar bulunmaktadır. Sitemizin kaliteli bir platform haline gelmesi için dikkat etmeniz gerekenler:

1. Profilinize isim, soyisim ve fotoğrafınızı ekleyip üyeliğinizi tamamlayın.
2. İçerikleriniz bir dergiye yakışacak şekilde “biz-siz” dilinde (objektif-tarafsız) olmalıdır. Asla “ben-sen” dilini kullanmamalısınız.
3. SEO’ya uyumlu konu başlıklarını, başvurunuzu yaptıktan sonra, dergiCE başlık havuzundan seçeceksiniz. Böylece dergiCE’de aynı içeriklerin tekrar tekrar yazılmasının önüne geçmiş olacağız.
4. Başlığınızı seçtikten sonra içeriğinizi top 10-15-20 listeleri formatında hazırlamalısınız.
5. Metni örnek taslaktaki gibi dergiCE dahil daha önce hiç bir yerde yazılmamış (özgün) cümlelerle hazırlamalısınız.
6. İçerik görsellerini Photoshop ile yüksek (300 DPI) kalitede hazırlamalısınız. Böylece telif hakkı sorunu yaşamazsınız.
7. En geç 5 günde ve en az 1+ adet düzenli içerik paylaşımı yapmalısınız. Bu konuda plan ve disiplin sahibiyseniz doğru yerdesiniz.

Bu standartlarımızı not aldıktan sonra eğitimlere başlayabilirsiniz. Başarılı bir içerik üreticisi olmak için kazanmanız gereken bazı dijital beceriler var. İçerik üreticiliği eğitiminde bunlara yer verdik. En başta dijital medya okuryazarlığı, SEO ve Photoshop üzerine donanımlı olmalısınız. Özellikle Photoshop’da öğrendiğiniz araçları pekiştirmek adına bilgisayarınıza indirdiğiniz herhangi bir görseli program üzerinde deneyerek mutlaka uygulamalar yapınız!