dergiCE Standartları

ÖncekiSonraki

Lesson Attachments

Kaliteli içerikler hazırlamanız için her sitede olduğu gibi dergiCE’de de bazı standartlar bulunmaktadır. Sitemizin içerik çöplüğüne dönüşmemesi için dikkat edilmesi gereken maddeler:

1. Profilinize isim, soyisim ve fotoğrafınızı ekleyip üyeliğinizi tamamlayın.
2. İçerikleriniz bir dergiye yakışacak şekilde “biz-siz” dilinde (objektif-tarafsız) olmalıdır. Asla “ben-sen” dilini kullanmamalısınız.
3. SEO’ya uyumlu konu başlıklarını, başvurunuzu yaptıktan sonra, dergiCE başlık havuzundan seçeceksiniz. Böylece dergiCE’nin içerik çöplüğüne dönüşmesinin önüne geçmiş olacağız.
4. Başlığınızı seçtikten sonra içeriğinizi bilgilendirici top 10-15-20 listeleri formatında hazırlamalısınız.
5. Metni örnek taslaktaki gibi dergiCE dahil daha önce hiç bir yerde yayımlanmamış (özgün) bir şekilde hazırlamalısınız.
6. İçerik görsellerini Photoshop ile yüksek kalitede hazırlamalısınız. Böylece telif hakkı sorunu yaşamazsınız.
7. En geç 5 günde ve en az 1+ adet düzenli içerik paylaşımı yapmalısınız. Bu konuda oto kontrole ve disipline sahipseniz doğru yerdesiniz.

Hepsi bu kadar! Bu standartlarımızı not aldıktan sonra eğitimlere başlayabilirsiniz. Başarılı bir içerik üreticisi olmak için kazanmanız gereken bazı dijital beceriler vardır. Bu eğitimde bunlara yer verdik. En başta dijital medya okuryazarlığı, SEO ve Photoshop üzerine donanımlı olmalısınız. Özellikle Photoshop’da öğrendiğiniz araçları pekiştirmek adına bilgisayarınıza indirdiğiniz herhangi bir görseli program üzerinde deneyerek mutlaka uygulamalar yapmalısınız. Şimdiden keyifli ve verimli çalışmalar!