Leke Açıcı Maske İle Cilt Lekelerine Doğal Çözüm!

1 dk okuma süresi


3
10 Paylaşım, 3 puan

Cilt lekelerinden kurtulmak için kış aylarını kaçırmamak gerekiyor. Vereceğimiz bu tarifleri yaz kış demeden uygulamanız mümkün olsa da koyu renklerden arınmış parlak ve canlı bir ciltle bahar aylarını karşılamaya ne dersiniz? Sizin için hazırladığımız yazımızda, leke açıcı maske ile cilt lekelerine nasıl doğal çözüm bulabileceğinizi anlattık.

Kadınların lekeler konusunda çok hassas olduğunu biliriz ancak erkeklerde bunu gözardı etmeyecek kadar önemser. Öncelikte hatırlatmamız gerekiyor ki,  cilt lekelerinin bazıları önemli sağlık sorunlarına neden olabileceği için uzman dermatoloji doktorları tarafından takip edilmeleri gerekir. dergiCE’nin buradaki tavsiyeleri  her hangi bir sağlık sorununa neden olmayan ancak görüntü olarak kişinin mutsuz olmasına neden olan lekelenmelere dairdir.

Doğal yani hepimizin evlerinde kolayca bulabileceğimiz malzemelerle yapacağımız tarifler, cilt lekelerini azaltmada etkili olacaktır. Dikkat etmeniz gereken şey, hazırlayacağınız maskeleri göz çevrenize uygulamamak!

Aşağıdaki tarifleri cilt lekelerinizin renginin koyuluğuna ve sıklığına göre haftada 2-3 defa arası rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Unutmayın, uyguladığınız maskeleri ve peelingleri temizlemek için yüzünüzü önce ılık sonra soğuk suyla yıkayın. Ilıktan sonra suyun soğuk olması, gözeneklerinizin kapanmasını ve cildinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Leke Açıcı Maske Tarifleri

Önce gece uygulayacağınız basit bir tarif ile başlamak istiyoruz. Bu maskeyi gece uyguladığınızda, lekelerinizin rengi her uygulamadan sonra biraz daha açılacaktır. 1 çay kaşığı şeker, 1 yemek kaşığı içme suyu ile yarım limon suyunu karıştırın ve temiz cildinize masaj yaparak sürün. 5 dakika sonra yıkayın. Ardından 1 tatlı kaşığı bal ile 1 dilim limon suyunu karıştırın ve pamuk yardımıyla cildinize sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra yıkayın.

Bir diğer tarifimizde ise Hint mutfağının demirbaşı diyebileceğimiz zerdeçal baharatı! Hint mutfağında hemen her yemekte kullanılan bu baharat, bin bir derde deva olarak bilinir. Cilt maskesi ise antibakteriyel olduğundan sivilce ve akneleri kurutuyor, düzenli uyguladığında hem onların izlerini hem de lekeleri azaltıyor. Zerdeçal maskesini pek çok farklı malzeme seçeneğiyle yapabilirsiniz. 1 yemek kaşığı toz zerdeçala, macun kıvamını alana kadar  yoğurt ekleyin. Maskeyi, daha önce temizlediğiniz cildinize hafif masaj yaparak sürün. Maskeyi cildinizde 20-30 dakika beklettikten sonra önce ılık sonra soğuk suyla yıkayın.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!