Kullanıcı Avatarı
Genel

İçerik Üreticiliği Eğitimi

Ömür boyu erişim
Herkes
15 ders
0 test
136 katılımcı

Gereksinimler

 • Bilgisayar ve İnternet
 • Office Programları
 • Adobe Photoshop Programı

Öğrenecekleriniz

 • Dijital dünyada daha hızlı güvenilir bilgiye ulaşmak
 • Adobe photoshop araçlarını öğrenmek ve uygulamak
 • Yeni medya standartlarında metin ve görseller hazırlamak
 • Bilinçli bir içerik üreticisi olmak

Kimler Katılmalı?

 • Türkçeye hakim, dil bilgisi kurallarını iyi bilen
 • Photoshop'ta iyi ve görsel zekasına güvenen
 • Cümlelerini resimlerle de anlatabilen
 • Mizah anlayışı kuvvetli
 • Araştırmacı/meraklı bir kişiliğe sahip
 • Etkileyici içeriklerle farkındalık yaratabilecek

dergiCE eğlenceli ve bilgilendirici “Bi’ Dünya İçerik”in bulunduğu sosyal içerik platformudur. dergiCE’de var olan diğer içerik üreticileri gibi sen de derin araştırmalar içerisine girip özgün içerikler paylaşabilirsin. Hayatına büyük katkı sağlamak, kariyerinde etkili bir adım atmak ve dijital dünyada kelimelerinin hayat bularak anlam kazanmasını istiyorsan, dergiCE senin için muhteşem fırsatlar sunuyor.

dergiCE’de herkes kendisinin içerik editörü ve grafik tasarımcısıdır. Böylelikle ürettiğiniz içeriklerinizde tamamen özgür, oluşturduğunuz görsellerde ise hayal dünyanızın bir sınırı yoktur. Gönderdiğiniz içeriklerin onaylanması için görsellerinizin kaliteli ve metninize gereken özeni göstererek profesyonelliğe adım adım ilerlemeniz gerekmektedir. Ancak merak etmeyin, sıfırdan dahi başlasanız bu eğitim sonunda adeta bir kullanım kılavuzu gibi A’dan Z’ye içerik üreticisi olarak profesyonel hale gelebileceksiniz.

Ücretsiz eğitimleri tamamlayıp, kendi belirlediğiniz bir başlıkta örnek içeriğinizi hazırladıktan sonra “Kariyer için başvur!” sekmesinden formu doldurunuz. Eğitim sayfasında izlediğiniz ve okuduğunuz ne varsa önemli yerleri not alıp, özellikle görsellerinizi hazırlarken bol bol kullanabileceğiniz Photoshop üzerinde uygulamalı denemeler yapınız. Bu adımları uyguladıktan sonra kendinizi içerik üreticisi olarak hazır halde bulup uzun ve keyifli bir yolculuğa adım atmış olacaksınız. Verimli ve heyecan dolu çalışmalar!

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.
Kullanıcı Avatarı
Dijital dönüşüm açısından Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaçla daha profesyonel işlere imza atmak üzere 2013 yılında yola çıktık. 7. yılımızda araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi seven herkese kapımızı açtık. Ardından 1 yıllık gibi kısa sürede önemli işlere imza attık. Sizler de artık dergiCE’deki eğitimleri alıp, yeni içerikler üreterek, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Nasıl bir araba satış sitesinde km girmeniz gerekiyor ise içeriklerinizin dergiCE standartlarında olup olmadığını elbette kontrol ediyoruz. Bu ücretsiz eğitim bu yüzden sanki oryantasyon gibi sizler için hazırlandı.

O yüzden buradaki eğitimlerin tamamını dikkatlice inceleyip, adım adım uygulayınız. İçeriklerinizin eğitimde anlattığımız şekilde olması, onaylanma şansını artıracaktır. Aksi takdirde revize olması için içeriğiniz geri gönderilir. Bu da ekstra zaman kaybı demektir.

Dijital dünyada harika deneyimler
Kendi profilinde kreatif içerik paylaşımları
Etkili bir CV için başarı belgesi
Ek kazanç elde etme fırsatı
Birbirinden genç ve dinamik bir ekip!

dergiCE'de aynı şeylerin tekrar tekrar yazılmaması için başlıkları bizlerden seçiyorsunuz. Bu da Google'da arandığında isminizin çıkabileceği SEO'ya uyumlu başlıklarda içerik üretmeniz demek oluyor.

Herhangi bir kategori ve başlık sınırlandırması bulunmuyor. Onlarca konu başlığının arasından severek araştıracağınızı düşündüğünüzü siz kendiniz seçebiliyorsunuz. Böylece araştırmacı yazarlığınız daha hızlı gelişiyor.

Dijital dünyada ve dergiCE ekibinde devam edebilmeniz için en geç 10 güne bir düzenli içerik paylaşımı yapmanız gerekiyor. Sizler aktif oldukça Google profilinize botlarını daha sık gönderiyor ve içerikleriniz üst sıralarda çıkıyor. O yüzden kaliteli içerik hazırladıktan sonra erken de gönderebilirsiniz. En geç 10 güne bir seçtiğiniz konu başlıklarını zamanında eksiksiz teslim etmeniz gerekiyor.

dergiCE'de yüksek puana ulaşmanız için aktif olmanız sizin yararınıza, eğer zamanında içerik teslimi olmazsa başlıkların bulunduğu yerden otomatik çıkartılıyorsunuz. İçerikleriniz hesabınızda yıllarca kalıyor ve yine sizin isminizde dergiCE koruması altında yayımlanmaya devam ediyor. Seçtiğiniz konuyu göndermediğiniz için başka bir içerik üreticisi kendisine alarak yazmaya başlıyor.

dergiCE'den başarı belgesi alabilmeniz için en az 10 içerik üretmeniz gerekiyor. Bilirsiniz öğrendiklerinizi uygulamadığınız sürece maalesef herhangi bir belgenin işe yararlılığı tartışılır.

O yüzden 10. içeriğiniz onaylandıktan / yayımlandıktan sonra iletişim sayfamızdan ücretsiz talep edebilirsiniz.

Evet. dergiCE'de herkesin kendine ait bir profili olup, kendinize yatırım yapmaktasınız. Mavi tik özelliğinden tutun, kapak resmine kadar pek çok imkandan ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Ayrıca belirli bir eşiğe ulaştıktan sonra dergiCE üzerinden kazanç sağlayabiliyorsunuz. Kısacası profilinizde yer alan prestij puanınızı "Kazanç" sayfasından dönüştürebiliyorsunuz. Puanları nasıl aldığınızı ve hangi işlemin kaç puan kazandırdığını ise buradan öğrenebilirsiniz.

Adım adım eğitimleri tamamladığınızda, dergiCE standartlarında hazırladığınız içeriğinizi en sonda "Kariyer için başvur" sekmesinden gönderebilirsiniz.

Başvurunuzun olumlu olması durumunda en kısa sürede size ulaşıp, kullanıcı adınıza yetkilendirmeyi yapıyoruz ve sonraki içeriklerinizi "İçerik Ekle" sayfasından gönderebiliyorsunuz.

Lütfen üye girişi yapın!
Main Content