Koç Burcunun Özellikleri (Aries)

2 dk okuma süresi


2
9 Paylaşım, 2 puan
Koç Burcu (21 Mart - 20 Nisan)
Koç Burcu (21 Mart - 20 Nisan)
GrubunuzAteş
Burcunuzun CinsiyetiErkek
Üstün YeteneğinizCanlılık ve Hareket
ÖzelliğinizYeni girişimler, Cesaret ve atılganlık.
EmelinizÖncülük, liderlik, yol göstericilik
AmacınızBaşarı ve zafer
Yenmeniz Gereken HuyunuzKesinlikle sabırsızlık
Uğurlu gününüzSalı
Uğurlu taşınızPırlanta
Uğurlu renklerinizKor Kırmızısı, Nar Çiçeği
Uğurlu müziğinizHızlı tempolu parçalar ve marşlar
Muhtemel hastalıklarınızBaş ve böbrek hastalıkları, yanıklar
Uğurlu olan eşAslan ve Yay
Başarılı olacağınız mesleklerPolitika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, işletmecilik, komutanlık, kimyacı operatör, demir ve çelik işleri, makine, mizah ve fıkra yazarlığı, eleştirmenlik, ressamlık, müzik, artist, konfeksiyonculuk.

Koç burcu, astrolojide en çok adından söz ettiren ve genelde “benlik” duygusunun en çok olarak belirgin olduğu bir burçtur. Daima en ön safta yer almak ister ve hep bana zihniyeti hakimdir. Bu burçtan olan insanlar genelde yapı itibariyle çok aktif, hareketli ve de enerjik olurlar. Bu yüzden kaza yapma durumu onlar için daha kolay olur. Ani ve seri hareketleri ile dikkat çekerler ve toplumda adeta aceleci bir tarz sergilerler.

Koç Burcu Özellikleri

Genelde hiçbir zaman yenilgiyi kabullenmeyen bu burç son derece sert bir yapıya bürünebilir ve istediğini yapmak hususunda hiç taviz vermez. Böyle olduğu zamanlarda kendisini müthiş bir savunmaya alır ve insanların yanına yaklaşıp işine mani olmalarına izin vermez. Tabii ki bu burç bize savaş temsilcisi olan Mars gezegeninin bir yansıması olarak verilmiştir. Koç Burcu enerjik ve faal bir burç olduğu için bu işlerde son derece verimli olacaktır. Onun tutkusu en önde daima BEN olayım olacaktır. İşte bu yüzden Koç burcu olarak en çok üzerinde durmanız gereken olay sizin her şeyden önce bu benlik duygusundan sıyrılmaya elinizden geldiği nispette çalışmanız olacaktır.

Aktif ve enerjik bir yapıda olduğunuz için bazı işlerde çabuk olmanıza karşın çoğu zaman aşırıya kaçan ani ve sert hareketlerle etrafınıza adeta bir savaş askeri gibi lanse ettirmişsiniz kendinizi. Tabii ki 1.evinizde ateş gurubundan olan bir planet varsa veya yükselen burcunuz Aslan veya Yay ise bu durum geçerli olacaktır. Aksi takdirde her Koç burcu bu tanımlamaya girecektir diye bir durum söz konusu değildir. Her şeyden önce sizi tebrik etmekle ise başlayalım. Çünkü sizin kadar enerjik, hayata renk katan kimseler bulunamaz.

Siz ayrıca insana şevk veren, cesaretlendiren, neşelendiren tiplerdensiniz. Bulunduğunuz yerde kimsenin canı sıkılmaz. Bununla beraber kendinizi düşünen bir tipsiniz. Her söze “ben” diye başladığınız da bilinmektedir. Onun için de ancak sözlerinizi zevkle dinleyecek, size hayran olacak ve itiraza kalkmayacak kimselerin yanında bütün cazibenizi ortaya koyarsınız.

Yıldızınız cazibe, savaş ve şevk temsilcisi olan Mars’dır. Bu yıldız kadınlara fevkalade cazibe, erkeklere de güç verir. Yıldızın Koç burcunda olan kimselere verdiği şirinlik, cana yakınlılık, sevimlilik sözlerle anlatılacak gibi değildir. Bağırarak fikirlerinizi açıklamanız öfkenizin geçmesine sebep olur. Ama öfkeniz geçtikten sonra pişman olabilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?