Kitap Tutkunlarının Görmesi Gereken 10 Mekan

2 dk okuma süresi


2
17 Paylaşım, 2 puan

Kütüphaneler bilginin ve gücün kaynağıdır. Etrafı saran kitap kokusu hepimizi etkiler ve okuma şevki uyandırır. Raflarda inci gibi dizilmiş yüzlerce kitap ve güzel bir kütüphane bizi kitapların gizemli dünyasına götürür. Rafların arasında kaybolup kahve içebileceğiniz, kitap tutkunlarının görmesi gereken 10 mekan listesini sizler için derledik.

1. Cafe Lumiere

kitap tutkunlarının görmesi gereken 10 mekan

Cafe Lumiere, her sokağı tarih kokan Çukurcuma’da karşımıza çıkıyor. 200 yıllık bir binanın içinde bulunan mekan ziyaretçileri adeta kendisine hayran bırakıyor. Klasik ve sevilen eserlerin bulunduğu bu yerde lezzetli yemekler yiyip kitap okuyabilirsiniz.

2. Page Cafe Gallery

kitap tutkunlarının görmesi gereken 10 mekan

Kadıköy Moda her daim kitapseverlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Page Cafe Gallery Moda’nın incilerin biri. Uzun çalışma masalarıyla sınav zamanı dolup taşan bu mekan epey ilgi görüyor. Farklı duvar tasarımı, zengin kitaplığıyla aynı zamanda sanat galerisi olan mekan son derece şık bir görüntüye sahip. Onlarca çeşit farklı çay seçeneği de sunan Cafe, kitap tutkunlarının görmesi gereken 10 mekan arasında.

3. Fil

kitap tutkunlarının görmesi gereken 10 mekan

Burası fotoğraflar kitaplarının, sanat kitaplarının, bağımsız yayınlarının, çocuk kitaplarının yer aldığı bir mekan. Beyoğlu’nun Fil’ i olan bu güzel mekan atölyelerin, söyleşilerin ve kitap tanıtımlarının olduğu sofistike bir mekan. Aynı zamanda Fil’in kütüphanesi, kişisel gelişiminize katkı sağlayacak, yaratıcılık üzerine yazılmış kitaplar ile ön plana çıkıyor.

4. Minoa Cafe & Bookstore

kitap tutkunlarının görmesi gereken 10 mekan

Beşiktaş’ta bulunan kitaplarla dolu kafe Minoa gelenlere görsel şölen sunuyor. Özellikle çizgi roman sevenlerin bayılacağı mekanın alt katı çizgi romanlarla dolu. Kahve içip keyif yapabilir, raflarda kitap keşfine çıkabilirsiniz.

5. Türk Alman Kitabevi & Cafe

kitap tutkunlarının görmesi gereken 10 mekan

Alman edebiyatı sevenler buraya! Beyoğlu’nun sıcacık mekanı Türk Alman Kitabevi, zor bulunan Almanca kaynaklara ev sahipliği yapıyor. Çayınızı içerken aynı zamanda rahatça kitap okuyabileceğiniz bu yer oldukça köklü bir geçmişe sahip.

6. Kurtuba Kitap Cafe

Ankara Kızılay’da bulunan bu kafe ahşap dekoruyla göze çarpıyor. Düzenlenen imza günleri ve edebi sohbetlerle oldukça gözde bir mekan. Ayrıca iç bahçesinde keyifle kitap okuyabilir lezzetli yemekler yiyebilirsiniz.

7. M.O.C

kitap tutkunlarının görmesi gereken 10 mekan

Kahvesiyle ünlü olan M.O.C, size kitap kahve ikilisini doyasıya yaşatıyor. Duvarı kaplayan kütüphaneden gözlerini alamayacaksınız. Farklı kitaplar sunan mekan okumak ve gezmek için oldukça keyifli. Lezzetli kahvesi ve gösterişli kütüphanesiyle M.O.C, kitap tutkunlarının görmesi gereken 10 mekan arasında.

8. Pasaj Cook and Book

Bahariye’de sakin ve yemyeşil bir mekan olan  Pasaj Cook and Book oldukça keyifli. Bahçesinde renkli sandalyelerinde oturup saatlerce kitap okuyabilirsiniz.

9. Cafe & Shop

Kadıköy’ün en sessiz, sakin olan kitap kafesi iç dekorasyonuyla ruhunuzu okşar nitelikte. Her gün taze çıkan hazırlanan cheesecakeler ise kitaplarınıza eşlik edecek.

10. Beyrut Cafe

Fatih’in Beyrut’u at pazarının en popüler mekanı. Mütevazi ve rengarenk olan Beyrut Cafe’de huzurla kitaplarınızın sayfalarını çevirebilirsiniz. Sessiz ve sadeliğiyle içinize huzur verecek Beyrut Cafe, kitap tutkunlarının görmesi gereken 10 mekan arasında.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!