Kitap Okuma Süreçlerini Kolaylaştırmak İçin Tasarlanan Minimal Ürünler

4 dk okuma süresi


7
13 Paylaşım, 7 puan

Kitap okumak çoğu birey için vazgeçilmez alışkanlıkların başında bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte elimizde tuttuğumuz kitapların yerlerini e-kitaplar alsa da yine de oldukça büyük bir kitle, eski usul sayfaları çevrilen kitaplardan vazgeçememektedir. Burada devreye okumamıza yardımcı olacak çeşitli aksesuarlar girmektedir. Sizlere kitap okuma süreçlerini kolaylaştırmak için uğraşılarak tasarlanan birbirinden enteresan minimal ürünler derlemesini hazırladık. Bilgilendirici bir derleme olması umuduyla herkese bol ve konforlu okumalar dileriz!

1. Okuma Gözlüğü

Kitap Okuma Süreçlerini Kolaylaştırmak İçin Tasarlanan Minimal Ürünler

Kırtasiyeler ya da satıcılarda kitap okuyanlar için vazgeçilmez ürünler bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayat kolaylaştıran aletlere de rağbet artmıştır. Led ışıklı kitap okuma gözlükleri bu ürünlerin başında yer almaktadır. Çevrenize uyum sağlamak, seyahat ederken diğer yolcuları rahatsız etmemek ve ışığı sönen bir odada çaresiz kalmamak adına icat edilen bu alet sizin ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecektir. Baktığınız yöne ve okuduğunuz sayfaya ışık vererek kelimelerinizi aydınlatan bu ürüne bayılacaksınız. Okuma gözlüğüne alıştıktan sonra odada ışık yakmaya gerek bile duymayacaksınız.

2. Okuma Lambası

Okuma lambaları güzel görünümleriyle kitapların yanı sıra, evlerin dekorasyonlarında tercih edilen öncelikli eşyalardandır. Uzun gövdeleri ve baş aşağı lambalarıyla hem bulunduğu alana farklı bir hava katar hem de kitabınıza odaklanmanızı kolaylaştırır. Büyük boyutlarının yanı sıra özellikle masalara konulan ufak boyuttaki okuma lambaları tercih edilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte dokunmatik bir şekilde çalışan türleri de çıkmıştır. Aynı lamba, birbirinden farklı renk seçeneklerine sahiptir; beyaz, sıcak ve gün ışığı gibi ledlerle ortamınızı aydınlatmaktadır.

3. Okuma Standı

Kitap Okuma Süreçlerini Kolaylaştırmak İçin Tasarlanan Minimal Ürünler

Farklı boyuttaki kremler, tabletlerden okunan e-kitap yahut pdfler için özel olarak tasarlanmış olan kitap okuma standları, okuyuculara çeşitli imkânlar sağlamaktadır. İstediğiniz üründen yapılan malzemesiyle kolay taşınabilen ve hafif tasarımının yanı sıra çantanızdan çıkaramayacağınız bir aksesuar olarak belirmektedir. Baş aşağı durmak sağlığı zedelerken, okuma standı keyfinize göre ayarlayabileceğiniz konumuyla sizi ağrılardan kurtarmaktadır. Bir elinizde kahve fincanı diğerinde kaleminiz varken, stand kitabınız için güzel bir durak noktası olmaktadır.

4. Okuma Işığı

Oldukça sevimli ve ufak boyutuyla okumalarınızı kolaylaştıracak en gerekli ürünlerden biri okuma ışığıdır. Okuma ışıkları küçük hacimleriyle kitabınızın yahut sayfanızın başına basitçe tutturulabilmektedir. Bu ışıkların ledleri güçlü olur ve beyaz renkte yaydıkları ışınlarla kitabınıza odaklamanızı sağlar. Fiyatları epey uygun olmakla birlikte gideceğiniz her yere yanınızda taşıyabilme imkânınız da bulunmaktadır. Bir iş seyahati için kitabınızın yanında çantanıza atabileceğiniz harika boyutta ve epeyce kullanışlı, okumanıza yardımcı bir malzemedir.

5. Okuma Yüzüğü

Kitap Okuma Süreçlerini Kolaylaştırmak İçin Tasarlanan Minimal Ürünler

Dufduf olarak da anılan okuma yüzüğü, hem çok pratik hem de çok minimal bir kitap ürünüdür. Özel tasarımlarına göre rengini, modelini ve malzemesini seçebileceğiniz yüzük, oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bu ürün sayesinde iki elinizi de kullanmanıza gerek kalmadan , diğer işlerinizi de rahatlıkla halledebilirsiniz. Aynı zamanda parmak ağrılarını da kökten çözen bu icat sayesinde, parmağınıza geçirdiğiniz yüzükle birlikte konforlu bir okuma yapabilirsiniz. Sayfaları açık tutmaya yarayan bu araç, cüzdanlara dahi sığabilen boyutuyla her yere taşınabilme özelliği göstermektedir.

6. Kitap Ayracı

Severek okuduğumuz kitaplara gözümüz gibi bakmak en vazgeçilmez alışkanlıklarımız arasında yer almaktadır. Kitaplarımızın kapaklarına ve sayfalarına zarar vermek istemeyiz. Çoğunlukla başladığımız bir kitabı aynı gün içerisinde ve aralıksız olarak okuyarak bitirmek neredeyse imkânsızdır. Dolayısıyla kaldığımız yere bir işaret bırakmamız gerekmektedir. Sayfayı kıvırmak, kitapseverler için oldukça rahatsız edici bir durumdur. İşte tam da bu noktada devreye kitap ayraçları girmektedir. Birbirinden eğlenceli ve renkli ayraçlar, okumayı bıraktığımız yeri bizlere hatırlatmakta bir numaradır.

7. Kitap Kılıfı

Kitap Okuma Süreçlerini Kolaylaştırmak İçin Tasarlanan Minimal Ürünler

Kitapseverlerin okuma süreçlerini kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanan eğlenceli minimal ürünler listemizin yedinci sırasında göz alıcı kumaşlarla işlenen kitap kılıfları bulunmaktadır. Kitap kılıfları son zamanlarda oldukça popülerleşmektedir. Eskiden beri yakınılan sorunlar bu kılıflar sayesinde çözüme kavuşmuştur. Bazı kişiler okudukları kitabın görülmesini istememekte ve bunun konsantrasyonlarını olumsuz yönde etkilediklerini öne sürmektedir. Genellikle okuyucuların tercihine göre dizayn edilen kılıflar, çoğu insan tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

8. Kitap Çantası

Bir kitapçıya girdiğinizde sizi en çabuk cezbeden aksesuarlardan biri hiç koşulsuz üzerine kitaplardan alıntılar yapılan bezden dikilme eğlenceli kitap çantalarıdır. Bu çantaların çoğu yapıldıkları kumaş yönünden doğa dostudur. Dolayısıyla fiyatları da diğer şık çantalara oranla oldukça uygundur. Boyutları çok büyük olmamakla birlikte üzerlerinde anlamlı resimler, karikatürler ve metinler bulunmaktadır. Yanınızda taşımak isteyeceğiniz birden fazla kitabı kucaklayarak, sizi ağır bir yükten kurtarma görevini üstlenmektedirler. Genellikle omuza asılmaktadır.

9. Renkli Kalemler

Birbirinden renkli, eğlenceli, göz alıcı ve parlayan kalemler her daim insanların en sevdiği kırtasiye malzemeleri arasına girmeyi başarmıştır. Özellikle kitap çiziminde bir numarada yer alan, fosforlu kalemler çoğu zaman kitapseverlerin işini kolaylaştırmaktadır. Açık renkleri daha çok rağbet gören kalemlerin, boyutları ve kalınlıkları kişisel tercihlere göre yön değiştirmektedir. Fiyatlarında genel bir orantı yoktur. Bazen çok uygun fiyatlarda alınabilen kalemler bulunurken bazen de inanılmaz yüksek fiyatlara renkli kalemlere sahip olunabilmektedir.

10. Not Kâğıtları

Kitap Okuma Süreçlerini Kolaylaştırmak İçin Tasarlanan Minimal Ürünler

Kitap okuma süreçlerini bir hayli kolaylaştırmak için ilginç bir biçimde tasarlanan çeşitli minimal ürünler içeriğimizin son maddesini olmazsa olmaz not kâğıtları kaplamaktadır. Renkli postitler ve küçük şekilli kâğıt parçaları, kitapla ilgili bir not almak istediğinizde yardımınıza koşan yegâne ürünlerdendir. Altını çizmeyi sevmeyenler için adeta bir ideal olan not kâğıtları, kitabın kapaklarına yapıştırılarak çok rahat bir şekilde taşınabilmektedir. Küçük notlar almayı alışkanlık haline getirenler, eğlenceli not kâğıtlarından vazgeçememektedir. Yapışkanlı olanlar ise her açıdan okuyucuya çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!