Kik Messenger

1 dk okuma süresi


7
6 Paylaşım, 7 puan
Kik Messenger
Kik Messenger

Facebook Messenger ve WhatsApp gibi uygulamalara bir alternatif arıyorsanız Kik Messenger dikkat çekiyor. Kik Messenger’ı kullanmak için uygulamaya ücretsiz olarak kayıt olabilir ve kullanıcı adınızı ile profil resminizi seçerek uygulamaya kayıt olmanız yeterli olmaktadır. Bu işlemleri yaptıktan sonra uygulamayı kullanan diğer kişileri davet ederek konuşmaya başlayabilirsiniz.

Bu uygulamanın WhatsApp ve FB Messenger’e göre dezavantajı yeni bir üyelik istemesidir. WhatsApp ve FB Messenger’ın çok tercih edilmesinin sebebi hemen hemen herkesin bir Facebook hesabı ve telefon numarası bulunmasıydı.

Kik Messenger Ne Gibi Özelliklere Sahip?

Kik Messenger’ın iyi yanı; yazmak istediğiniz birisini arkadaş eklemeden arama kısmına ismini yazarak bulup, yazabilmenizdir. Ancak şu an Türkiye’de fazla kullanıcısı bulunmadığını belirtelim. Sadece Kik kullanıcılarının iletişim kurabildiği bu uygulama, yazışma kısmında WhatsApp ve FB Messenger gibi uygulamalara benzerlik gösteriyor. Whatsapp gibi mesajlaştığınız kişiye özel tema değişikliği yapabiliyorsunuz.

Konuşmalarda Kik Messeger’a özel bir kaç ifade kullanabileceğiniz gibi galeri ve kamera kaynaklarından görüntü de gönderebilirsiniz. Ayrıca istemediğiniz birisini bloke edebilirsiniz. Bildirim ayarlarınızı ve bildirim LED ışığınızı (desteklenen telefonlarda) değiştirebilirsiniz.

Bir günde en fazla 20 gruba katılabilir ve 24 saat içinde sadece bir yeni grup oluşturabilirsiniz. Eğer çok fazla gruptan atılırsanız, 48 saat boyunca herhangi bir gruba katılamıyor ve yeni grup kuramıyorsunuz. Ayrıca yeni bir girdiğiniz grupta 24 saat geçmeden resim paylaşamıyorsunuz.

50 kişilik yeni gruplar (hashtags) kurabilir, grupta konuşmaları düzenleyebilir ve istemediğiniz grup üyelerini gruptan çıkartıp, hesaplarını banlayabilirsiniz. Kik Messenger, daha yolun başında olmasına rağmen başarılı bir uygulama olarak göze çarpıyor. Kullanıcı sayısı arttığında güncellemeler ile yeni özellikler eklenecektir ve kullanımı artacaktır diye tahmin ediyoruz.

Kik Messenger uygulamasını Google Play ve App Store‘dan indirmeniz mümkün. Kolay gelsin!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

  1. Akıllı telefonlar arasında mesajlaşmayı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Iphone, android, ipod touch, blackberry ve windows phone ile çalışıyor. Telefon numarasını istememesi ve yabancıların çoğunluğu ingilizcenizi geliştirmek için artı güzelliklerinden.. Eğer uygulama geliştirilirse WhatsApp’ın alternatifi olabilir.

    Ama çok sahte hesap var, eğer bir kız yazıyorsa hemen fake hesap olabileceğini düşünün, ona göre yazın, istediklerinizi bloke de edebilirsiniz. Biraz da ilişki düşkünü çok fazla o yüzden dikkatli olmanızı ve kendinizi korumanızı öneririm 😉

  2. Telefon numarası, isim gibi hiçbir kişisel bilgi vermeden sohbet edebilme seçenekleriyle her türlü aldatma, kaçamak ve fingirdeşme ortamı yaratılmış. Sanki böyle kullanılırsa mantıklı gibi.. Zaten 150 milyon kullanıcısı varmış, bu durum fake hesap yuvası platformu olduğunu düşündürüyor..