Kik Messenger


Kik Messenger
Kik Messenger

Facebook Messenger ve WhatsApp gibi uygulamalara bir alternatif arıyorsanız Kik Messenger dikkat çekiyor. Kik Messenger’ı kullanmak için uygulamaya ücretsiz olarak kayıt olabilir ve kullanıcı adınızı ile profil resminizi seçerek uygulamaya kayıt olmanız yeterli olmaktadır. Bu işlemleri yaptıktan sonra uygulamayı kullanan diğer kişileri davet ederek konuşmaya başlayabilirsiniz.

Bu uygulamanın WhatsApp ve FB Messenger’e göre dezavantajı yeni bir üyelik istemesidir. WhatsApp ve FB Messenger’ın çok tercih edilmesinin sebebi hemen hemen herkesin bir Facebook hesabı ve telefon numarası bulunmasıydı.

Peki Kik Messenger bizlere neler sunmaktadır?
Kik Messenger’ın iyi yanı; yazmak istediğiniz birisini arkadaş eklemeden arama kısmına ismini yazarak bulup, yazabilmenizdir. Ancak şu an Türkiye‘de fazla kullanıcısı bulunmadığını belirtelim. Sadece Kik kullanıcılarının iletişim kurabildiği bu uygulama, yazışma kısmında WhatsApp ve FB Messenger gibi uygulamalara benzerlik gösteriyor.

Konuşmalarda Kik Messeger’a özel bir kaç ifade kullanabileceğiniz gibi galeri ve kamera kaynaklarından görüntü de gönderebilirsiniz. Ayrıca istemediğiniz birisini bloke edebilirsiniz. Bildirim ayarlarınızı ve bildirim LED ışığınızı (desteklenen telefonlarda) değiştirebilirsiniz.

50 kişilik yeni gruplar(hashtags) kurabilir, grupta konuşmaları düzenleyebilir ve istemediğiniz grup üyelerini gruptan çıkartıp, hesaplarını banlayabilirsiniz.

Kik Messenger, daha yolun başında olmasına rağmen başarılı bir uygulama olarak göze çarpıyor. Kullanıcı sayısı arttığında güncellemeler ile yeni özellikler eklenecektir ve kullanımı artacaktır diye düşünüyoruz.

Kik Messenger uygulamasını Google Play’den indirebilirsiniz.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Akıllı telefonlar arasında mesajlaşmayı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Iphone, android, ipod touch, blackberry ve windows phone ile çalışıyor. Telefon numarasını istememesi ve yabancıların çoğunluğu ingilizcenizi geliştirmek için artı güzelliklerinden.. Eğer uygulama geliştirilirse WhatsApp’ın alternatifi olabilir.

    Ama çok sahte hesap var, eğer bir kız yazıyorsa hemen fake hesap olabileceğini düşünün, ona göre yazın, istediklerinizi bloke de edebilirsiniz. Biraz da ilişki düşkünü çok fazla o yüzden dikkatli olmanızı ve kendinizi korumanızı öneririm 😉

  2. Telefon numarası, isim gibi hiçbir kişisel bilgi vermeden sohbet edebilme seçenekleriyle her türlü aldatma, kaçamak ve fingirdeşme ortamı yaratılmış. Sanki böyle kullanılırsa mantıklı gibi.. Zaten 150 milyon kullanıcısı varmış, bu durum fake hesap yuvası platformu olduğunu düşündürüyor..

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim