Kenya Silaha Hayır Dedi!


Kenya Silaha Hayır Dedi!
Kenya Silaha Hayır Dedi!

Silah, öldüren, yakan yıkan, tahrip eden alet anlamına gelir. Ondan daha tesirli ve öldürücü olanı ise, o silahları kullanmayı teşvik ve tahrik edenler ya da karar verenlerdir. Herkes silahlanmayı düşünürken Kenya silaha hayır dedi!

Nasıl mı? 2016 yılında Kenya toplumsal bir başarıya imza attı. Geneli gönüllü olarak teslim edilen 5 bin 250’den fazla kaçak silah, ülkenin başkenti Nairobi yakınlarında ateşe verildi. Terör, yasadışı avcılık ve araç soygunu gibi amaçlarla kullanılan silahların çoğu, güvenlik güçlerine gönüllü olarak teslim edildi.

Başkent Nairobi yakınlarındaki Ngong tepelerine yığılarak, üç büyük yığın oluşturuldu. Görevlilerin benzin döküp silahları ateşe vermesiyle de, alevler metrelerce yükseğe çıktı. Halka açık alandaki silah imhası ise, yüzlerce kişi tarafından izlendi…

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
14
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim