Kendi Kendimizi İyileştirebiliriz!

1 dk okuma süresi


4
8 Paylaşım, 4 puan
Kendi kendimizi motive ederek iyileştirebiliriz
Kendi kendimizi motive ederek iyileştirebiliriz

Yıllardır hayatınızı kabusa çeviren migrenin, yazın mayo giymenize engel olan selülitlerinizin veya dayanılmaz ağrılara yol açan varislerinizin sebebi aşamadığınız duygusal sorunlar olabilir…

Zihin o kadar güçlüdür ki olumlu ya da olumsuz her şeyi yaratabilir. Hastalıkların zihinsel sebebini anlar ve düzeltirsek, tekrar etmesinden ya da benzerini yaşamaktan kurtulmak mümkündür. Her bir hastalık zihinsel sebepten kaynaklanır ve fizik bedende tezahür eder. Bedensel, zihinsel ve ruhsal denge kurulmadığı takdirde sorun yaşamak da kaçınılmazdır.

Şehir hayatının yarattığı stresin yol açtığı düşünülen migren zihinsel kaynaklı olabilir.

Migren; köşede sıkışıp kalma duygusu, cinsel korkular, kusursuz olma isteğiyle kendi üzerinde aşırı baskı yaratma, bastırılmış öfke, hayata akışına direnme kaynaklı olabilir. Migrende ağrılarından kurtulmak için kişinin kendini hayatın akışına bırakması, hayatı olduğu gibi kabullenmesi gerekir.

Aynalara küsmemize neden olan portakal görünümü yani selülit de duygusal nedenle ortaya çıkabilir.

Selülit’in nedenleri arasında da çocukluk anılarına takılı kalmak, geçmişteki kötülükleri unutamamak, ilerlemekte zorlanmak, kendi yolunu çizme korkusu, biriktirilmiş öfke ve kendini cezalandırma yer alıyor. Kişinin herkesi ve kendini affederek işe başlaması gerekir. Tüm geçmiş acılarından kurtulup özgürlüğüne kavuşması sorundan kurtulmasında önem taşır.

Hem görüntüsü hem de ağrısı ile rahatsız eden varislerin nedeni de zihinsel olabilir.

Varis’in işaret ettiği duygusal nedenler şöyle sıralanabilir. Bulunulan durumdan nefret etmek, sevilmeyen bir işte çalışmak, cesareti yitirmek, aşırı yük taşıdığını hissetmek, hevesini kırılması, gücünden fazla çalışmak gibi hayatı sevmek ve neşeyle yaşamak sorundan kurtulmanın temelini oluşturuyor.

İnsanoğlunun yeryüzünde yaşayan varlık olarak fizik bedeninin çabuk ve kuvvetli etkilenir ve tepki verir. Fizik beden dengelendiğinde otomatikman zihin bedenin de dengelenir.

Sağlık & Yaşam Dergisi ~ Uzm. Çağla YÜKSEL
Sayı: 108 ~ Ağustos 2015


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

  1. İyi ve kötü yoktur; bilenler ve bilmeyenler, görenler ve görmeyenler, umursayanlar ve umursamayanlar vardır. Sahip olmak için doğmadık biz! Büyümek, gelişmek, dönüşmek için buradayız. İlham bir insanın diğerine verebileceği en kutsal şeydir. Hayatın sorunu uçlardaki duyguların çatışmasındandır.

    Kendini kandırmanın hafifliğini öğrendiğinde, kendine yalan söyleyerek mutlu olmanın kolaylığını denemek isteyebilirsin. Fakat, gündelik ihtiyaçların karşılanması adına bir ömrün feda edildiği, amaçsız bir yaşamın çirkinliği haline gelen insan ömrünü gördüğünüzde..? Bazen, kendini bulmak için önce kaybetmen gerekebilir. Ruhun yarası gözde gösterir kendini… bazen bir bakışta, bazen bir bakışın kaçışında…