Kediler Hakkında İlginç Ve Şaşırtıcı Bilgiler

2 dk okuma süresi


14
13 Paylaşım, 14 puan

Dünyanın her yerinde pek çok kişi kedilere bayılır. Bu normaldir, çünkü böylesine sevimli ve tatlı olan tüy yumağına kim karşı koyabilir ki?! Evcilleştirilebilen bu canlılar, en az 9 bin yıldır insanlara eşlik ediyorlar. Dünyada 500 milyondan fazla tür ve 40 cins ev kedisi bulunur. Kedilerin beden, vücut dili ile ilgili bilinmeyenleri derlediğimiz bu yazımızda, sizlere kediler hakkında ilginç ve şaşırtıcı bilgiler paylaşıyoruz.

1. Kedilerde Sinirlenir

Kediler Hakkında Bilgiler

Bu durumda genellikle streslerini patilerini esneterek ve bir yerleri tırmalayarak atarlar. Bu hareketler kan dolaşımını hızlandırıp kedinin rahatlamasını sağlar.

2. Kediler Dokuz Canlıdır

Kediler Hakkında Bilgiler

Bu söz onların belli yüksekliklerden düşerken havada dönerek patileri üzerine düşme kapasitesinden kaynaklanır. Yani ne olursa olsun, yine 4 ayağının üzerine düşerler.

3. Kalp Krizi Riskini Azaltır

Kediler Hakkında Bilgiler

Yapılan araştırmalara göre kedilerle yaşayan insanlar, yaşamayanlara göre daha uzun ömre ve daha az strese sahip oluyor. Aynı zamanda kalp krizi geçirme riskleri daha düşüktür.

4. Şekerli Şeyleri Tadamazlar

Kediler tatlı tadı almazlar. Hoşuna gitsin diye boşuna şeker vermeyin. Ayrıca çikolata, kedilere asla vermememiz gereken bir yiyecektir. Çünkü dondurma ve çikolata, kediler için öldürücü etkiye sahiptir.

5. Kediler Kendi Kendini Temizler

Kediler Hakkında Bilgiler

Kediniz hastalanır veya depresif olursa kendini temizlemeyi bırakır. O zaman onu yıkama vakti gelmiş demektir. Çünkü kediler, uzun süre kirli kalırlar ise yaşam sevinçlerini de kaybederler. Kendilerini unutulmuş hissederler.

6. Sahiplerine Güvenirler

Kediler Hakkında Bilgiler

Sizi gördüğünde sırt üstü uzanıp, karnını gösteriyorsa size çok güveniyor demektir. Çünkü kediler sırt üstü pozisyonunda iken, aniden gelebilecek olan bir saldırıya karşı kendilerini savunamazlar.

7. Bıyıklar Kediler İçin Önemlidir

Kedilerin bıyıkları dönemsel olarak yenilenir. Bıyıklar, bir kedi için çok önemlidir. Onun hareket sahasını belirler. O yüzden asla kesilmemelidir.

8. Ödüllenmeyi Severler

Kediler cezaları algılayamaz. Ancak ödüllere karşı tepki verirler. İyi bir şey yaptıklarında onlara yiyecek vererek veya oynayarak ilgi göstermek suretiyle ödüllendirebilirsiniz.

9. Kadınlarla Daha İyi İletişim Kurarlar

Kediler kadınları daha çok dinlerler. Sebebi ise, bir kadınının ses inceliği onların reaksiyon vermesine ve erkeklerden daha çabuk ve kolay algılamasını sağlar.

10. Kediler İltifat Ederler

Kediler Hakkında Bilgiler

Eğer kediniz, sizin ellerinizi, yüzünüzü veya saçlarınızı yalamaya çalışıyorsa bunu bir iltifat olarak karşılayın. Size aslında, bizdensin mesajını vermek istiyordur.

Kediler hakkında bilgiler listemizin sonuna geldik, hoşunuza gittiğini umuyoruz. Dilerseniz, bir önce ki hazırladığımız tavşanlar ile ilgili 10 büyüleyici gerçek yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
20
Beğen
Mutlu Mutlu
12
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!