Kartpostallar ile Osmanlı


Osmanlı Karpostalları
Osmanlı Karpostalları

Seyhun Binzet’in koleksiyonundan seçilen kartpostallardan oluşan “Kartpostallarla Osmanlı’dan İnsan Manzaraları” sergisi 11 Aralık Çarşamba günü Karaköy’deki Schneidertempel Sanat Merkezi’nde açılıyor.

Küratörlüğünü Osman Köker ile Gürel Tüzün’ün, tasarımını da Tan Oral’ın yaptığı sergide, Osmanlı’nın son dönemine ait 140 kartpostal yer aldı. Sergide o dönemden insan manzaraları sergileniyor. Şekerci, turşucu, ciğerci, börekçi, tesbihçi, ahtapot ve istiridye satıcıları, lavantacı kadınlar, cura ve saz çalan müzisyenler, Mevlevi dervişleri… Sergi, 19 Ocak 2014’e kadar açık.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Lütfen tarihimize sahip çıkalım!. Seferberlik ilan edelim.. Eski tarihi eserlerimizden, tarihi kaynaklarımıza kadar, hepsini gün yüzüne çıkartalım.. Tarihimizi öğrenerek, Osmanlı ile bugünün Türkiye’si arasındaki farkı kapatalım.. Dışarıdan bakanlar, desinler ki: “Osmanlı, geri döndü!.” Ancak bunu dedirtmek için; Ya ALLAH bismilllah deyip, bir yerden başlamak gerekiyor. Haydi, YA ALLAH…

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim