Karşı Cinsin Sizden Hoşlandığını Anlamanın Yolları

3 dk okuma süresi


7
14 Paylaşım, 7 puan

Birinin sizi sevip sevmediğini nasıl anlarsınız? Doğru olan ona gidip sormak mı? Ya da karşı cinsi etkilemeye çalışacak yollar aramak mı? Aslında tüm bunlara gerek olmadığını söyleyebiliriz. Sadece biraz dikkatle sevdiğinizin vücut dilini okumanız ve mimiklerine varana kadar tahlil etmeniz mümkün. Çünkü sevdiklerimiz bilinçli veya bilinçsiz sinyaller gönderir bize. Karşı cinsin sizden hoşlandığını anlamanın yolları listemizi okuyun ve en az 4 madde size uyuyorsa sizinle ilgileniyor demektir. Yok bu maddelerin hepsi bize uyuyor diyorsanız size gerçekten çok aşık olmalı sakın onu bırakmayın ve biraz onu cesaretlendirin. İşte karşı cinsin sizden hoşlandığını anlamanın yolları…

1. Sevgi Dolu Bir Gülümseme

Karşı Cinsin Sizden Hoşlandığını Anlamanın Yolları

Size ilgisi olduğunu gösteren bir işarettir. Size gülümsüyor ve sizin de gülmeniz için espriler yapıyorsa ve her fırsatta ne kadar güzel güldüğünüzü söylüyorsa size mutlaka ilgi duyuyor olmalı. Bu hareketler sizinle daha samimi olmaya çalıştığının göstergesidir. Eğer siz de onunla ilgileniyorsanız adım atmak için en doğru zaman siz de ona kocaman gülümseyin ve iltifatına karşılık verin.

2. Göz Teması

Karşı Cinsin Sizden Hoşlandığını Anlamanın Yolları

Günlük hayatımızda sürekli göz teması kurar ve insanlarla iletişime geçeriz fakat hoşlandığımız kişiye bakarken göz temasımız daha uzun sürer. Hoşlanan kişi normal bakışma süresinden daha uzun süre bakar ve tepeden tırnağa karşısındakini süzer. Her fırsatta göz teması kurar. Eğer gözlerini kısıyor ve etkileyici bakışlar atıyorsa bu sizden hoşlandığını gösteren bir işarettir.

 3. Göz Bebekleri

Karşı Cinsin Sizden Hoşlandığını Anlamanın Yolları

Seven insanın bakışı daha farklı olur. Sizinle konuşurken bakışlarını kaçırıyor mu dikkat edin. Hislerimizi saklamak istesek bile heyecanlandığımızda veya paniklediğimizde göz bebeklerimiz büyür. Asla saklanamayacak en bariz işaretlerden biridir diyebilirim. Ee boşuna dememişler gözler kalbin aynasıdır diye.

4. Kendinizi Onda Görüyorsanız

Karşı Cinsin Sizden Hoşlandığını Anlamanın Yolları

Karşınızdaki kişi ayna gibi size benziyorsa size kendini kanıtlamaya çalıştığının bir göstergesidir bu. Eğer siz güldüğünüzde gülüyor, hoşlandığınız şeyleri yapmaya çalışıyorsa, hatta sizi taklit ediyorsa sizden kesinlikle çok hoşlanıyor demektir.

5. Başı Size Doğru Eğikse

Bu hareket sizi oldukça dikkatli bir şekilde dinlediğini ve anlattıklarınızla ilgilendiğini gösterir. Eğer bu muhabbet sırasında yanlışlıkla eli elinize temas ediyorsa bilin ki sizden cidden hoşlanıyor. Dokunma arzusu bir şekilde dışa vuruyorsa bu dikkate almanız gereken önemli bir ipucudur. Arkadaş olduğunuz için size yanlışlıkla olduğunu söylüyor olabilir.

6. Kaşları Havaya Kalkıksa

Yapılan araştırmalara göre sevdiğimiz bir şeyi gördüğümüz zaman kaşlarımız havaya kalkarmış. Bu sayede gözler daha büyük gözükür ve ışığın yansımasının da etkisiyle daha etkileyici görünürler. Bu anlık bir hareket değildir rahatça fark edebilirsiniz. Önemli olan gözünüz onda olsun.

7. Size Olan İlgisi

Size olan davranışlarına dikkat edin. Bazen kelimelere gerek yoktur kelimeler dudaktan dökülmeden davranışları ile birçok şeyi göstermiş olabilir. Yan yana ya da karşılıklı otururken size sırtı dönükse sandalyesi ile oynuyorsa daha fazla söze gerek yok siz bu sevdadan vazgeçin. Zamanınızı boşa harcamayın.

8. Konuşması Değişiyorsa

Yanınızda daha farklı konuşuyor hatta ses tonu değişiyorsa sizden etkilendiği içindir. Başkaları ve sizinle konuşurken ses tonunun nasıl değiştiğine bakın. Genelde daha alçak tonda konuşarak aranızdaki sohbeti size özel bir hale getirir. Ve sizi etkileyebilmek için normal de konuştuğundan daha fazla konuşur.

9. Kendini Göstermeye Çalışır

Sizi gördüğü zaman kendini fark ettirmek amacıyla yüksek sesle konuşur, kasılarak etkileyici hareketler yapmaya çalışır. Özellikle erkekler yanınızda yürürken kasılır ve kaslarını gererek yürür.Bu hareketler sizi önemsediğini göstermektedir.

10. Saçları ile Oynuyorsa

Karşı Cinsin Sizden Hoşlandığını Anlamanın Yolları

Karşı cinse hoş görünmek için istemsizce bazı hareketler yaparız. Mesela saçımızla oynar ve elimizi kolumuzu nereye koyacağımızı bilemeyiz. İşte bu tip davranışlar gözlemliyorsanız sizi görünce heyecanlanacak kadar beğeniyor demektir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak