Kansere Karşı Daha Güçlü Durabilirsiniz!

1 dk okuma süresi


1
10 Paylaşım, 1 puan
Kansere Karşı Daha Güçlü Durabilirsiniz!
Kansere Karşı Daha Güçlü Durabilirsiniz!

Giderek artan fastfood yeme alışkanlıkları, çok miktarda şeker ve tuz tüketimi, kanserojen tekstil boyaları ve kumaşlar, katkı maddesi içeren kozmetikler, alkol ve sigara kullanımı, aşırı stres, radyasyon, ultraviyole ışınları gibi pek çok etken sebebiyle etrafımız kanserojen madde ve ürünlerle kuşatılmış durumda… Ama her şeye rağmen kansere karşı güçlü durabilirsiniz!

Kanser; lifli ve sağlıklı yiyeceklerden uzak, tuzlu ve bol şekerli gıdalara ise fazlasıyla yakın bir hastalık olarak, uzun yıllardır sağlık gündemindeki yerini koruyor. Ülkemizde de giderek yaygınlaşan bu hastalık, hızla çoğalan hücreleri sayesinde sinsice ilerliyor. Yeterli uyku, sağlıklı beslenme ve pozitif düşünceyle kanserden uzak durulabilir.

Lifli Besinler Vücudu Toksinden Arındırır!

Kanserden uzak, sağlıklı bir yaşam için vücuttaki toksit maddelerin atılması önem taşıyor. Bu nedenle de bedeni detoksifiye edecek besinlerin daha çok tüketilmesi gerekiyor. Böylece vücut dört yolla toksinlerden kurtuluyor. Dışkı, idrar, deri ve solunum… Vücudun toksinleri atmasına yardımcı olmak için, yüksek lif içerikli bir beslenme şekli ve bol miktarda şişelenmiş, filtre edilmiş veya saflaştırılmış su içilmesi gerekiyor.

Kanser Tedavisinde Ruhsal İhtiyaçlar da Önem Taşıyor!

Hastaların ve ailelerin psikososyal ve ruhsal ihtiyaçlarına cevap verebilmek için Onkoloji birimlerinin hastalığın her devresi için ayrı bir plan ve gözlem yapması gerekir. Kanser tedavisinde, hastanın yaşam konforunu bozan sorunların giderilmesi de tedavinin hedefleri arasındadır. Bunun için hastanın ruhsal ihtiyaçları ön planda tutulur.

Pozitif Düşünün!

Bir beklenti içinde olduğunuzda, o hayal ettiğiniz için değil, olmasını beklediğiniz için gerçekleşir. Güçlü beklentilerin sonucunda beden, beklentiyi gerçeğe dönüştürecek enzimler ve kan kimyasalları üretir. Kanser tedavisinin sonucunun pozitif olmasını beklerseniz, bunun böyle olma ihtimali daha yüksektir. Aynı şekilde, en kötüyü beklerseniz, başınıza gelecek şeyin kötü olması da kaçınılmazdır.

Sağlık Yaşam Dergisi ~ Prof.Dr. Erkan TOPUZ
27 Haziran 2013 ~ Onkoloji Uzmanı


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?