Hayatımızın Yıkıcı Gerçeği: Kanser Riski

1 dk okuma süresi


1
10 Paylaşım, 1 puan
Kansere Karşı Daha Güçlü Durabilirsiniz!
Kansere Karşı Daha Güçlü Durabilirsiniz!

Giderek artan fast food yeme alışkanlıkları kanser riski ve daha fazla sağlık sorununu beraberinde getiriyor. Çok miktarda şeker ve tuz tüketimi, kanser ve türevi hastalıklara davetiye çıkaran tekstil boyaları ve kumaşlar, katkı maddesi içeren kozmetikler, alkol ve sigara kullanımı, aşırı stres, radyasyon, ultraviyole ışınları gibi pek çok etken sebebiyle kanser riski her an kapımızda. Ama her şeye rağmen kanser ve onun yıkıcı etkisine karşı güçlü durabilirsiniz!

Kanser; lifli ve sağlıklı yiyeceklerden uzak, tuzlu ve bol şekerli gıdalara ise fazlasıyla yakın bir hastalık olarak, uzun yıllardır sağlık gündemindeki yerini koruyor. Ülkemizde de giderek yaygınlaşan bu hastalık, hızla çoğalan hücreleri sayesinde sinsice ilerliyor. Yeterli uyku, sağlıklı beslenme ve pozitif düşünceyle kanserden uzak durulabilir.

Lifli Besinler Kanser Riski ile Mücadele Ediyor

Kanserden uzak, sağlıklı bir yaşam için vücuttaki toksit maddelerin atılması önem taşıyor. Bu nedenle de bedeni detoksifiye edecek besinlerin daha çok tüketilmesi gerekiyor. Böylece vücut dört yolla toksinlerden kurtulça kanser riski de bizden oldukça uzaklaşıyor. Dışkı, idrar, deri ve solunum… Vücudun toksinleri atmasına yardımcı olmak için, yüksek lif içerikli bir beslenme şekli ve bol miktarda şişelenmiş, filtre edilmiş veya saflaştırılmış su içilmesi gerekiyor.

Kanser Tedavisinde Ruhsal İhtiyaçlar da Önem Taşıyor!

Hastaların ve ailelerin psikososyal ve ruhsal ihtiyaçlarına cevap verebilmek için Onkoloji birimlerinin hastalığın her devresi için ayrı bir plan ve gözlem yapması gerekir. Kanser tedavisinde, hastanın yaşam konforunu bozan sorunların giderilmesi de tedavinin hedefleri arasındadır. Bunun için hastanın ruhsal ihtiyaçları ön planda tutulur.

Pozitif Düşünce ve Kanser Riski

Bir beklenti içinde olduğunuzda, o hayal ettiğiniz için değil, olmasını beklediğiniz için gerçekleşir. Güçlü beklentilerin sonucunda beden, beklentiyi gerçeğe dönüştürecek enzimler ve kan kimyasalları üretir. Kanser tedavisinin sonucunun pozitif olmasını beklerseniz, bunun böyle olma ihtimali daha yüksektir. Aynı şekilde, en kötüyü beklerseniz, başınıza gelecek şeyin kötü olması da kaçınılmazdır. Mutlu olduğunuz şeyleri önemseyin, büyük ve küçük mutluluk olmasın hayatınızda. Mutlu olduğunuz her şeyin çok büyük olduğunu bilin.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

Sadece dergiCE yazarları sağ tıklayabilir, emeğe saygı lütfen :)