Jawbone Satılıyor!

1 dk okuma süresi


1
6 Paylaşım, 1 puan
Jawbone Satılıyor!
Jawbone Satılıyor!

Fortune Dergisi birden fazla kaynaktan alıntı yaparak Jawbone hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Jawbone şirketi, işlerini parça parça satmaya hazırlanıyor. Bunun sebebi olarakta son zamanlarda zor günler geçirdiği öne sürülüyor.

Tech Insider, isimsiz kaynaklardan alıntı yaparak, Jawbone’un Up Fitness takipçilerinin üretimini durdurduğunu ve kalan envanteri bir satıcıya indirimli bir şekilde sattığını belirtti… Bir Jawbone sözcüsü ise, yayınlanan haber ve söylentiler hakkında yorum yapamayacağını ancak “Fitness takipçisi işini kesinlikle satmadıklarını” söyledi.

Şuanda Jambox hoparlör iş alanı satışa çıkarılmış durumda. Derginin belirttiğine göre firma “sağlık ve giyilebilir işlerine” odaklanmak istiyor. Jawbone, Apple ve Fitbit gibi firmalara karşı rekabet etmekte zorlanmaktaydı ve Kasım 2015’te küresel iş gücünün %15’inden vazgeçmişti.

Ayrıca Fitbit’e de bir seri dava açıp, rakip firmanın kendi çalışanlarını alarak ticari sırları çaldığını iddia etmekteydi. Ekim 2015’te San Francisco’da bulunan bir yargıç, beş Fitbit çalışanına Jawbone’dan ayrılmadan önce aldıkları önemli verileri geri vermelerini istemişti…

Fortune Dergisi ~ 27 Mayıs 2016


Nasıl Tepki Verirdiniz?

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir