Jawbone Satılıyor!


Jawbone Up 24
Jawbone Up 24

Fortune Dergisi birden fazla kaynaktan alıntı yaparak Jawbone hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Jawbone şirketi, işlerini parça parça satmaya hazırlanıyor. Bunun sebebi olarakta son zamanlarda zor günler geçirdiği öne sürülüyor.

Tech Insider, isimsiz kaynaklardan alıntı yaparak, Jawbone’un Up Fitness takipçilerinin üretimini durdurduğunu ve kalan envanteri bir satıcıya indirimli bir şekilde sattığını belirtti… Bir Jawbone sözcüsü ise, yayınlanan haber ve söylentiler hakkında yorum yapamayacağını ancak “Fitness takipçisi işini kesinlikle satmadıklarını” söyledi.

Şuanda Jambox hoparlör iş alanı satışa çıkarılmış durumda. Derginin belirttiğine göre firma “sağlık ve giyilebilir işlerine” odaklanmak istiyor. Jawbone, Apple ve Fitbit gibi firmalara karşı rekabet etmekte zorlanmaktaydı ve Kasım 2015’te küresel iş gücünün %15’inden vazgeçmişti.

Ayrıca Fitbit’e de bir seri dava açıp, rakip firmanın kendi çalışanlarını alarak ticari sırları çaldığını iddia etmekteydi. Ekim 2015’te San Francisco’da bulunan bir yargıç, beş Fitbit çalışanına Jawbone’dan ayrılmadan önce aldıkları önemli verileri geri vermelerini istemişti…

Fortune Dergisi ~ 27 Mayıs 2016

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim