İstanbul Alan Adları Büyük İlgi Gördü!

1 dk okuma süresi


4
9 Paylaşım, 4 puan
İstanbul Alan Adları Büyük İlgi Gördü
İstanbul Alan Adları Büyük İlgi Gördü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya A.Ş. tarafından internette hizmete sunulan ist ve istanbul alan adları dünya markalarından büyük ilgi gördü. İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıklanan Türkiye’nin ilk ve tek alan adı uzantıları .istanbul ve .ist ilk olarak global markalara açılmıştı. Medya AŞ. 26 Şubat’ta sona eren .istanbul global markalar dönemini dünya devleriyle kapattı. BBC, BMW, Turkcell, Versace, Whatsapp, Apple, Facebook. Google, Youtube, Gmail, Chrome, Googlemaps, Amozon, Blogger. Instagram gibi birçok dünya devi marka 27 Ocak’tan bu yana .ist ve istanbul alan adları uzantılarının sahibi oldu.

Medya AŞ Genel Müdürü Bekir Kaplan, global markalar için açıkladıkları dönemi çok yoğun geçirdiklerini söyledi. Günde 300’e yakın başvuru aldıklarını belirten Kaplan şu ifadelerde bulundu. “İnanıyoruz ki işletmelerden organizasyonlara ve bireylere .istanbul ve .ist alan adı sahibi her kurum, İstanbul’un sağladığı prestij, görünürlük, güvenilirlik ve değerden potansiyel olarak faydalanacak. İstanbul’un güçlü marka değerini dijital adreslerine taşıyacak. Ve .istanbul ve .ist, dünya çapında çevrimiçi kimlikleri İstanbul markası ile güçlendirecek” dedi. Istanbul ve .ist yeni üst düzey alanlarının, İstanbul’un ticaret ve turizm alanındaki avantajlarını da küresel ölçekte yaygınlaştıracağını söyleyen Bekir Kaplan, 2016 sonuna kadar 100 bin kullanıcı hedeflediklerinin altını çizdi.

İnternet uzantısının .Istanbul ve .ist olarak değişecek olması, kullanıcıların merakla beklediği bir durum olarak dikkat çekiyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?