iPhone Düşmanı Robot Daisy

1 dk okuma süresi


6
9 Paylaşım, 6 puan

Apple geçtiğimiz yıllarda Liam isimli bir robotu görücüye çıkartmıştı. Bu robot ile eskiyen iPhone’ları parçalarına ayıran firma, Liam’ın yanına bugün bir yenisini daha ekledi. Dünyanın gözü önünde yeni geri dönüşüm robotu Daisy’i tanıttı. Daisy, Apple firmasının ürettiği ürünleri parçalayacak olan yeni geri dönüşüm robotu ‘dur. Altın gibi değerli materyalleri de ayıklayabiliyor…

Saatte 200 iPhone’u Parçalayabiliyor!

Geri dönüşüme oldukça yüksek önem veren firmalardan biri olan Apple, dünyanın en çevreci teknoloji firmaları arasında sayılıyor. Japonya e-atıklara çözüm bulmuşken, Apple eski cihazlarını geri dönüştürmüyordu. Liam sonrası gelen geri dönüşüm robotu Daisy ile artık teknolojik atıklarını Apple, çok daha kolay parçalayacak. Şirketin kendi AR-GE departmanı tarafından geliştirilen bu robot, saatte tam 200 eski ya da hasarlı iPhone’u parçalarına ayırabiliyor. Apple’ın sadece kendi kullanımı için geliştirilen robot iPhone’lar da olan altın gibi değerli materyalleri ayıklayabiliyor.

Apple Küresel Isınmadaki Etkisini Azaltıyor

Robot Daisy

Daha önce gösterilen Liam’dan çok daha büyük ve kompleks olduğu görülen Daisy robot, her yıl milyonlarca iPhone üretildiği göz önüne alındığı zaman durmadan çalışacak gibi görünüyor. Bu arada biliyorsunuz Apple artık dünya genelindeki tesislerini yüzde 100 yenilenebilir enerji ile çalıştırıyor. 2016’da yüzde 96’ya gelen bu değeri geçen haftalarda yüzde 100’e çıkartan firma, ciddi bir gelişmeye imza atmış durumda. Şu anda dünya genelinde 25 yenilenebilir enerji projesi yürüttüğünü de belirten Apple, 15 proje üzerinde de çalışmaların sürdüğünü söylüyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
16
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?