İnternet ve Mesajlara Dikkat!


BATIL İNANÇLAR
BATIL İNANÇLAR

Son zamanlarda tekrar ortaya çıkan daha çok bayanlar arasında büyük ilgi gören bela yada nimetlere kavuşulacağını iddia eden mesaj ve maillere rastlanmaktadır. Önceleri sadece telefonlarımıza gelen mesajlar son zamanlarda mail adreslerimize ve sosyal medya hesaplarımıza da gelir oldu. Bu mesaj ve maillerde şöyle ifadeler yer alıyor:

• Bu mesajı okuyup 20 kişiye gönderin. Eğer gönderirseniz büyük bir mucizeyle karşılaşacaksınız. Fakat inanmaz da ihmal ederseniz rızkınız daralır ve hastalıklarla boğuşursunuz.

• Kim Peygamber Efendimizi rüyasında görürde bunu 100 kişiye duyurmazsa belalara maruz kalır. Duyuran ise cehennem azabından kurtulur.

• Bu dua 17 defa okunduktan sonra 17 kişiye gönderilecektir. Gönderilirse 17. günün sonunda muradı gerçekleşir. Fakat inanmayıp göndermezse 17. günün sonunda başına büyük bir bela gelir.

• Allah’ın isimlerinin yazılı olduğu bu mesajı 11 kişiye ulaştırırsanız yarın çok güzel bir haber alacaksınız. Eğer bunu yapmazsanız 11 yıl şanssızlık peşinizi bırakmayacak.

• Şehitlerimiz için Fatiha zinciri oluşturuyoruz. Bunu okuyan 3 Fatiha okusun ve bu maili 3 kişiye göndersin. Bu maili okuyanın üzerine bu bir emanettir, kesinlikle gerçekleştirmesi gerekiyor.

• Bu maili okuyan salâvat zincirinin bir halkası olmuştur. Efendimize 11 salâvat getirin ve bu maili 11 kişiye gönderin. Gönderirseniz hesap gününde Efendimizin şefaatine nail olacaksınız. Fakat ihmal ederseniz şefaatten mahrum kalacak ve azaba düşeceksiniz.

• Şeyh Ahmed vasiyetnamesini her kim bir köyden bir köye, bir kazadan bir kazaya, bir ilden bir ile bir devletten bir devlete gönderirse hesap gününde Huzuru mahşerde günahları affedilir. Peygamber Efendimizi şahsı ile görmüş olur. Kim vasiyetnameyi işitip de yazmazsa bir yere göndermezse, yüzü hesap gününde kara ola şeklinde ifadeler almakta.

Bir amelin geçerli olabilmesi için ve Kur’an ve sünnette geçmesi ve sadece Allah rızası için yapılması gereklidir. Buradaki mesajlar ve vasiyetname kesinlikle Kur’an ve sünnette geçmemektedir.

Bu sözler misyonerler tarafından dinimize hurafe sokarak Müslümanları faydasız şeylerle oyalamak için uydurulmuştur.

“Bu sözlerin içerisinde salâvat ve okunacak sureler var” diyerek doğruluk payı olduğunu düşünmek kesinlikle yanlıştır. Çünkü bizim dinimiz hurafelerden uzak, Hak bir dindir. Bu tür mesaj ve mailler batıldır. Kendisine bu mesaj ve maillerden ulaşanlar, başkalarına ulaştırmadıkları zaman başlarına bir felaket ve azabın geleceğini düşünmemeli. Aksine böyle hurafeleri göndermeyerek ve okuyup ciddiye almayarak yayılmasının önüne geçtiği için ecir ve sevap alacaklardır.

İslami Hayat Dergisi
Sayı: 40 ~ Haziran 2015

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim