İnsanların Kalbine Hizmet

1 dk okuma süresi


1
7 Paylaşım, 1 puan
insanların kalbine hizmet
insanların kalbine hizmet

İnsanlara / insanların kalbine hizmet etme işi, sanıldığı kadar kolay değildir. Bunun için bedel gerekir, sabır gerekir. Plan, program, proje gerekir. Bir insanın kalbini, gönlünü, yaratıcısına tahsis etmek sıradan bir iş olamaz. “Ben” çıkmaz sokağına girenlerin, hem elinden, hem de kalbinden tutmak sanıldığı gibi kolay olmuyor.

Aldığımız nefes sohbet ise, verdiğimiz nefes hizmet olmalıdır. Birisi ile dolar ve doyarız, diğeri ile tüketir ve acıkırız. Doymak içinse tekrar sohbete koşarız. Çünkü Peygamberimizin ashabının sohbetle yetişmiş olduğunu bilmeyen bir ALLAH kulu yoktur. Peygamberimizin hedefleri, gündemleri sahabe tarafından hep canlı tutulurdu.

Sohbetlerde doyuramadığımız insanı, hizmetlerde istihdamda zorlanırız. Öyle ise hizmet insanını doyurmaya mecburuz. Siparişlerle hizmet insanı tutulmaz. Tutulsa da istenilen neticeye varılamaz.

Ribat Dergisi ~ Abdullah Büyük
Sayı: 368 ~ Ağustos 2013


Nasıl Tepki Verirdiniz?

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Efendimiz(sav): “İnsanda bir organ vardır. Eğer o sağlıklı ise bütün vücut sağlıklı olur; eğer o bozulursa bütün vücut bozulur. Dikkat edin! O, kalptir.” (Buhari, İman, 39) buyurmuştur. İnsanlara bir şeyler yaptırabilmek için önce elinizde ne varsa tüketeceksiniz(Veren el, alan elden üstündür). Senin bu işi ALLAH rızası için yaptığına tereddüt etmeden inanacak. Bunca şeyden sonra kalbinin yumuşamaması zor ihtimal. Ve daha sonra ALLAH rızası için isteyeceksin!