İnsanların Kalbine Hizmet


insanların kalbine hizmet
insanların kalbine hizmet

İnsanlara / insanların kalbine hizmet etme işi, sanıldığı kadar kolay değildir. Bunun için bedel gerekir, sabır gerekir. Plan, program, proje gerekir. Bir insanın kalbini, gönlünü, yaratıcısına tahsis etmek sıradan bir iş olamaz. “Ben” çıkmaz sokağına girenlerin, hem elinden, hem de kalbinden tutmak sanıldığı gibi kolay olmuyor.

Aldığımız nefes sohbet ise, verdiğimiz nefes hizmet olmalıdır. Birisi ile dolar ve doyarız, diğeri ile tüketir ve acıkırız. Doymak içinse tekrar sohbete koşarız. Çünkü Peygamberimizin ashabının sohbetle yetişmiş olduğunu bilmeyen bir ALLAH kulu yoktur. Peygamberimizin hedefleri, gündemleri sahabe tarafından hep canlı tutulurdu.

Sohbetlerde doyuramadığımız insanı, hizmetlerde istihdamda zorlanırız. Öyle ise hizmet insanını doyurmaya mecburuz. Siparişlerle hizmet insanı tutulmaz. Tutulsa da istenilen neticeye varılamaz.

Ribat Dergisi ~ Abdullah Büyük
Sayı: 368 ~ Ağustos 2013

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Efendimiz(sav): “İnsanda bir organ vardır. Eğer o sağlıklı ise bütün vücut sağlıklı olur; eğer o bozulursa bütün vücut bozulur. Dikkat edin! O, kalptir.” (Buhari, İman, 39) buyurmuştur. İnsanlara bir şeyler yaptırabilmek için önce elinizde ne varsa tüketeceksiniz(Veren el, alan elden üstündür). Senin bu işi ALLAH rızası için yaptığına tereddüt etmeden inanacak. Bunca şeyden sonra kalbinin yumuşamaması zor ihtimal. Ve daha sonra ALLAH rızası için isteyeceksin!

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim