Hiç Tükenmeyen Cinsel Açlık: Nemfomani

1 dk okuma süresi


4
11 Paylaşım, 4 puan

Film ve dizilere sıkça konu olmuş cinsel bir hastalık nemfomani, diğer bir adıyla da hiperseksüalite. Cinsel bir açlık olan nemfomani sadece kadınlarda görülüyor. Peki nedir bu nemfomani? Nemfomani hastalığının belirtileri nedir? Cinsel bir doyumsuzluk yaratan nemfomani hastalığının bilinen bir tedavisi var mı? Tüm bu soruların cevaplarını, dergiCE olarak araştırdık ve cinsel açlık nemfomani listesini oluşturduk. Keyifli okumalar!

1. Nemfomani Nedir?

cinsel açlık nemfomani

Nemfomani ya da diğer adıyla hiperseksüalite, cinsel isteği gereğinden fazla artmış ya da arzuları sık bir şekilde, bir anda beliren kişiler için kullanılan tıbbi bir terimdir. Neden ve nasıl ortaya çıktığına dair net bir bulgu olmamakla birlikte sadece kadınlarda rastlanılan bir rahatsızlık türü. Aynı zaman nemfomani, kişide ortaya çıktıktan sonra bipolar bozukluk gibi birtakım psikolojik rahatsızlıkları da beraberinde getirebiliyor.

2. Nemfoman Biri Her Erkeğe “Evet” Diyebiliyor!

cinsel açlık nemfomani

Nemfoman biri için sosyal düzey, ekonomik durum, dış görünüş, çekicilik hiç önemli değil. Her insanla sevişebiliyorlar. Toplumsal norm ve yasaların onlar için hiçbir önemi yok, doğal olarak sevişme yerinin de.

3. Tek Amaç Var: Bir Erkekle Sevişmek!

Nemfoman olan kadınların, sevişmek için tek bir amaçları oluyor: sevişmek! Seviştikleri bireyle herhangi bir anlam yüklemeden, içindeki seks arzusunu bastırmaya çalışan nemfomanlar, genelde farklı kişilerle seks yapmayı tercih ediyor.

4. Hormon Bozukluğu Sebep Olabiliyor

cinsel açlık nemfomani

Nemfomaniye yol açan en etkili neden olarak hormon bozukluğu gösteriliyor. Uzmanlara göre nemfomani, kanser sebebiyle hormon tedavisi gören kadınlarda daha sık ortaya çıkıyor.

5. Nemfomani Belirtileri Neler?

Nemfoman olan kişiler, genelde birbirinden farklı belirtiler gösterebiliyor, bu durum da hastalığının teşhisini güç bir hale getiriyor. Ancak en yoğun görülen belirtilerin başında; kontrol edilemeyen cinsel arzu, herhangi bir düşme ya da cinsel organa eşya temasının ardından gelen mastürbasyon isteği, başarısızlıkla sonuçlanan bir cinsel hayat ve gün içinde sık sık mastürbasyon yapmak geliyor.

6. Nemfomani Hastalığı Nasıl Tedavi Ediliyor?

Oluşan bu cinsel bağımlılığın tedavisi uzman psikiyatrlar tarafından gerçekleştiriliyor. Hastalığın durumuna göre genelde davranışsal psikolojik tedavi yöntemi izlense de çoğunlukla hastanın geçmişte yaşadığı bir travma üzerinde duruluyor. Yine bu hastalığın tedavisinde antidepresan gibi psikolojik tedavi ilaçları kullanılabiliyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!

Lütfen reklamlara izin verin

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama dergiCE'nin içeriklere devam edebilmesi için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından dergiCE.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.