Heartbleed Türkiye’yi de etkiledi


Heartbleed Bug
Heartbleed Bug

İnternet üzerinden alınan ve gönderilen bilgilerin korunmasını sağlayan SSL şifreleme teknolojisini olumsuz etkileyen Heartbleed Bug, bugüne kadar internetin karşılaştığı en sinsi ve tehlikeli güvenlik açıklarından biri olarak nitelendiriliyor.

Trend Micro’nun yaptığı araştırmaya göre, mobil uygulamalara da tesir eden Heartbleed Bug dünya genelinde SSL kullanan 1 milyon sitenin yüzde 5’ini etkiledi. Türkiye’den ise araştırmaya dahil edilen ‘.tr’ alan adlı 3 bin 40 adet siteden 457’sinin SSL şifrelemesi kullandığı belirlendi. Olumsuz etkilenen site sayısı ise 115. En çok etkilenen ülkelerin başında ise Güney Kore ile Japonya geliyor. Uzmanlar, önlem olarak, güvenlik yazılımlarını güncellemeyi, online hesaplardaki hareketleri gözlemlemeyi ve şifreleri değiştirmeyi tavsiye ediyor.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim