Hayatı Anlamlı Kılan Öğretmenler


Hayatı Anlamlı Kılan Öğretmenler
Hayatı Anlamlı Kılan Öğretmenler

Bazen okuduğunuz bir kitap, izlediğiniz bir film veya tanıştığınız bir arkadaş hayatınızı anlamlandırır. Sizi kendi içinizde hiç bilmediğiniz bir yolculuğa çıkarır. İçinizde saklı tuttuğunuz, suskun bıraktığınız keşfedilmemiş yeteneklerinizi, duygu ve düşüncelerinizi hayata geçirir. Bazen de, belki bir öğretmendir yüreğinize dokunan, hayatınıza anlam katan. Ne yüce bir meslektir ki her gün onlarca, yüzlerce yaşamla, nefesle sizi yüz yüze getirir, hayatınızın anlamlı bir parçası olur.

Bazen dinlediğiniz bir şarkı sizi alıp götürürken; eğer öğretmenseniz öğrencinizin bir bakışı veya sözü de aynı etkiyi yaratabilir kalbinizde. Öğretmenseniz, yeni bir kimlik kazanırsınız her sınıfınızda, her öğrencinizle… Kişiliğinize yeni tuğlalar örersiniz. Onlar size, siz onlara hayat verirsiniz. Her gün yeni bir şeyler öğrenmenin keyfini yaşarsınız. Ve onlarla beraber genç kalmanın tadını çıkarırsınız.

Ve ben öğretmenim. İyi ki öğretmenim! Her gün öğrencilerimin sevgisiyle yeniden sımsıkı sarılırım mesleğime. Onların sevgisiyle büyür içimdeki meslek aşkı. Bazı öğrencilerim sevgisini açıkça göstermekten çekinmez, kalplerinin kapıları her zaman açıktır bana, duygularını kolayca ifade ederler. Bazı öğrencilerimin ise gözlerinden anlarım, hani en iyi yüreğiyle görür ya insan, hissederim derin bakışlarında var olan sevgilerini. Kimileri de yazdıkları şiirde, yaptıkları resimde anlatır kendini. Tabi ki kapılar kolay açılmaz. Biraz zorlamanız gerekli. Ama samimiyetinizi hissettikleri an sizi yüreklerindeki en güzel köşeye sığdırırlar.

Biz, öğretmen ve öğrencilerle bir aileyiz. Kimi zaman kızsak, darılsak da yüreğimizdeki samimiyetle anlarız birbirimizi. Niyetlerimiz bir gönle girebilmek, bir yüreğe dokunabilmek ve vatana, millete faydalı insanlar yetiştirebilmektir. Hayattaki en büyük gayemiz ise öğrencilerimizin de hayatının anlam kazandığını görmektir.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
17
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Şeyma Yücel
İstanbul'da Türkçe Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. İki güzel prensesim var ve hem anne hem öğretmen olarak hayata güzellik katma adına çalışıyorum. Gaziantep Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümü 2009 mezunuyum.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim