Hal Kayıt Sistemi Uygulaması Hayata Geçti


HKS Mobil Uygulaması
HKS Mobil Uygulaması

Geç kalınmış da olsa, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın harekete geçmesiyle HKS Mobil (Hal Kayıt Sistemi) Uygulaması resmen kullanılmaya başlandı. Hatta büyük marketler bu sisteme çoktan dahil oldu. İlk etapta marketlerde kullanılmaya başlayan uygulama, yakın zamanda hallerde de olacak. Artık yediğimiz meyve ve sebze nereden geliyor? Kim üretmiş? Acaba güvenilir mi? gibi soruların cevabı cep telefonunuzda.

HKS Mobil Uygulamasını buradan indirip, satış noktalarındaki karekodu okutarak satın aldıkları sebze ve meyvelerin üreticisini, üretildiği bölgeyi, üretim zamanını ve hangi üretim yöntemi ile (Organik, iyi tarım, konvansiyonel) üretildiğini öğrenebilecektir. Ayrıca ürünlerin kaç kez ve hangi fiyattan el değiştirdiği bilgisi de mobil uygulama üzerinden görülebilecektir.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
13
Beğen
Mutlu Mutlu
7
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim