Haberleri Kolayca Takip Etmenizi Sağlayacak Uygulamalar

4 dk okuma süresi


14
15 Paylaşım, 14 puan

Günümüz teknolojisinde haber okumak için gazetelere pek ihtiyaç duymamaya başladık. Akıllı telefon ve bilgisayarlar, herhangi bir ücret ödemeden basit bir şekilde haberlere ulaşmamızı sağladı. Biz de sizler için dünyadan ve ülkemizden güncel haberleri kolayca takip etmenizi sağlayacak en iyi uygulamalar ve özelliklerini derledik. Gelin bu uygulamalara hep birlikte göz atalım.

1. Bundle

Haberleri Kolayca Takip Etmenizi Sağlayacak Uygulamalar

Tamamıyla Türk bir ekibin kurduğu ve geçtiğimiz yıllarda Play Store tarafından en iyi haber uygulaması olarak seçilen Bundle, çevrimdışı özelliği ile internetin olmadığı zamanlarda bile haberleri okumanızı sağlıyor. Teknoloji, spor, ekonomi gibi takip etmek istediğiniz kategorilere göre haberleri, kaydet özelliği sayesinde dilediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca içerisinde birçok kişiselleştirme ayarı yapabildiğiniz Bundle uygulaması oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Haber içeriğinin yanı sıra çeşitli dergi ve blog yayınlarını da okuyabilirsiniz. Uygulamada dergiCE olarak biz de yer almaktayız. Bundle uygulamasını akıllı telefonlarınıza Play Store (Android) ve App Store (iOS)’dan indirip, bizi takip edebilirsiniz.

2. Google Haberler

Haber uygulaması denildiğinde akla gelen ilk uygulamalardan birisi Google News’dir. Google tarafından 2002 yılında hizmete sunulmuştur. Yaklaşık 4000 farklı haber kaynağını barındıran servis, uygulamayı açtığınız anda kullandığı yapay zeka ile seçtiğiniz kategoriler altında günün en önemli 5 başlığını size sunuyor. Uygulamanın 4 ana başlığı var. “Sizin için” kısmında size özel haberler yer alıyor, “Favoriler” bölümünde takip ettiğiniz başlıklara ve kaynaklara yer veriliyor, “Başlıklar” kısmında ise günün en önemli haberlerine ulaşabiliyorsunuz. Son olarak “Gazetelik” bölümünde kategorilere göz atabilir ve yerel haber kaynaklarına ulaşabilirsiniz. IOS platformunda Google News, Android platformunda ise Google Haberler adıyla yer alan bu uygulamada dergiCE’yi de takip edebilirsiniz.

3. SQUID – Haberler & Dergiler

Haberleri Kolayca Takip Etmenizi Sağlayacak Uygulamalar

Squid uygulaması, içerisinde ekonomi, teknoloji, spor, moda gibi 100’den farklı kategoriyi bir araya getiriyor. 40 farklı ülkeden yerel haber kaynaklarına ulaşabilir, kişiselleştirme yapıp kendi haber akışınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca SQUID uygulamasında ilginç bir özellikte bulunmakta. Sevdiğiniz makaleleri SQUID’in simgesine dokunarak boyayabilir, çeşitli çıkartmalar ekleyebilir, altını çizebilir ve sayfaya farklı notlar ekleyebilirsiniz. Eğlenceli bir haber uygulaması olarak görülen SQUID’i Play Store (Android), App Store (iOS) ve Huawei mağazalarından ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

4. Flipboard

Haberleri Kolayca Takip Etmenizi Sağlayacak Uygulamalar

Bazı Android cihazlarda varsayılan uygulama olarak gelen Flipboard, son dakika haberlerini bildirim olarak alabileceğiniz, eğlenceli ve değişik özellikler bulunduran bir uygulama. Diğer uygulamalara göre biraz daha sosyal bir uygulama olan Flipboard’da profil açarak kendi derginizi oluşturabilir, arkadaşlarınızın sizin oluşturduğunuz içeriklerden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece başkalarının da sizi takip etmesini sağlayabiliyorsunuz. dergiCE’ye de Flipboard uygulamasından erişebilir ve ücretsiz takip edebilirsiniz. Flipboard uygulaması, Play Store (Android) ve App Store (iOS) platformlarında yer alıyor.

5. Nabız: Size Özel Anlık Haber

Nabız, 700’ün üzerinde Türkçe haber kaynağına ulaşabileceğiniz ve bu kaynaklar arasından seçim yapıp kendi haber akışınızı oluşturabileceğiniz bir haber uygulamasıdır. Gündem, sondakika ve popüler haberlere kişiselleştirilmiş bir arayüz ile kolayca ulaşabilirsiniz. Arap dünyasında “Nabd” olarak yer alan bu uygulama oldukça popüler. İlk yurtdışı deneyimini ise Türkiye ile başlatmıştır. Şuan 37 farklı ülkede kullanılmakta ve yaklaşık 10 milyon üyesi bulunmaktadır. Nabız uygulamasına iOS ve Android platformlarından ulaşmanız mümkün.

6. Microsoft Haber

Microsoft tarafından geliştirilen bu uygulama, 3000’den fazla markanın içeriğine sahip. Seçtiğiniz başlıklara göre önemli, güvenilir ve popüler haberleri sizin için derleyen Microsoft Haber uygulaması, tema seçimini de size bırakıyor. Akıllı telefonunuzdan bildirimleri açarak güncel haberleri anında alabiliyorsunuz. Ayrıca Microsoft hesabınız varsa oturum açarak uygulamayı diğer cihazlarla eş zamanlı olarak kullanabiliyorsunuz. Microsoft Haber uygulamasına Play Store (Android) ve App Store (iOS) marketlerinden ulaşmanız mümkün.

7. Gather – Son Dakika Haber

Haberleri Kolayca Takip Etmenizi Sağlayacak Uygulamalar

Son zamanların popüler haber uygulamalarından biri olan Gather, belirlediğiniz kategorideki haberleri sunmasının yanı sıra dilediğiniz radyo kanalına da erişebileceğiniz bir uygulama. Seçtiğiniz bir haber başlığını okurken aynı zamanda istediğiniz bir radyo kanalını da dinleyebiliyorsunuz. Favori radyo kanallarınızı sık kullanılanlar sekmesine ekleyip, dilediğiniz an kolayca ulaşabiliyorsunuz. Uygulama da bir de galeri bölümü bulunuyor. Galeri kısmında araba, moda, yaşam, doğa, seyahat gibi pek çok kategoriden fotoğraflara göz atabiliyorsunuz. Gather uygulamasını Play Store (Android) ve App Store (IOS) platformlarından indirebilirsiniz.

8. Sputnik

2014’te kurulan Sputnik, yaklaşık 51 dilde yayın yapan bir uygulamadır. Haber ve analizlerin yanı sıra online olarak radyo yayını da yapıyor. Son dakika haberlerini bildirim olarak alabildiğiniz bu uygulama da beğendiğiniz haberleri sosyal ağlar üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca beğendiğiniz makaleleri kaydedebiliyor ve sonrasında internetiniz olmasa bile okuma imkanına sahip olabiliyorsunuz. Uzmanların ayrıntılı yorumlarına ulaşıp, çevrimiçi radyo yayını ve çeşitli röportajlara ulaşabiliyorsunuz. Sputnik uygulamasına Play Store (Android) ve App Store (iOS) platformlarından indirebillirsiniz.

9. Mynet Haber: Son Dakika Haberler

Hemen hemen herkesin bildiği Mynet adlı web sitesinin geliştirdiği haber uygulamasıdır. Mynet Haber, son dakika haberlerin yanı sıra trafik durumunu bile öğrenebileceğiniz kadar geniş kategorilere sahip. Günün en çok izlenen komik ve eğlenceli videolarını, çeşitli yemek tariflerini, spor hakkında son dakika gelişmelerini size ücretsiz olarak sunuyor. Haberleri kolayca takip etmenizi sağlayacak uygulamalar listemizde yer verdiğimiz Mynet Haber, daha çok bir dergi gibi kullanabileceğiniz eğlenceli bir uygulama. Bu uygulamaya Play Store (Android) ve App Store (iOS) marketlerinden ulaşabilirsiniz.

10. Son Dakika Haber

Haberleri Kolayca Takip Etmenizi Sağlayacak Uygulamalar

Son Dakika, Türkiye ve dünyadan önemli haberleri takip etmenizi sağlayacak bir uygulamadır. Gündem, magazin, kadın, spor, ekonomi, 3. sayfa gibi birçok kategorideki en önemli haberleri bir araya getirmektedir. Bu uygulamanın diğerlerinden farkı, haberleri geldikleri saatlere göre listelemesidir. Bildirim almak istediğiniz kategorileri seçebildiğiniz gibi iki farklı tasarım arasından uygulamayı nasıl görmek isterseniz o şekilde kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Son Dakika uygulamasına Play Store (Android) ve App Store (iOS) platformlarından ulaşabilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
26
Beğen
Mutlu Mutlu
21
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
18
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
4
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!