Gülümsemek en iyi aksesuardır!


Gülümseyen Çocuk
Gülümseyen Çocuk

Gülümsemek, her kapıyı açan devasa bir anahtardır. Güzel bir gülümsemenin ilk kuralı ise sağlıklı dişler ve dişetleridir.

Dişetlerindeki kahverengi, siyah hatta mor renkte görülen değişikliklere “pigmentasyon” adı verilir. Cilde rengini veren melanin pigmenti dişetinde de bulunur ve bazı bireylerde özellikle esmer tenlilerde yoğunlaşarak dişeti renginin koyulaşmasına yol açar.

Dişeti zamanla mor renge dönüşebilir özellikle sigara bu mor renginin daha da çoğalmasına sebep olabilir. Dişetlerindeki bu renklenmelerin çeşitli sebepleri olabilir. Sebeplerin başında genetik nedenler gelebilir, ortaya çıkan dişeti renklenmeleri çoğunlukla korkulacak bir durum değildir. Bu renklenmeler sadece estetik açıdan kişiye rahatsızlık verebilir. Bu tür rahatsızlıkların klasikleşen cerrahi yöntemlerin dışında daha yeni tedavi seçenekleri olan Peeling ve Lazer yöntemi ile tedavi edilebilir ancak sigara içenlerde tekrarlamalar görülebilir.

Sağlık Yaşam Dergisi ~ Yrd.Doç.Dr. Burcu KARADUMAN
14 Şubat 2014 ~ Periodontoloji Uzmanı

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim